Schmitt: „Som spokojný so svojou úrovňou“

Martin Schmitt nemal leto také aké plánoval. Po zranení dlho ležal a musel vynechať veľa školení. Posledné tréningy Schmitt vykonával v Klingenthali. Stále je pod kontrolou Wernera Schustera a snaží sa o vrátenie do tej najlepšej formy. Pre nemecký portál Martin Schmitt porozprával o problémoch vo svojej letnej príprave, prechod na nové skokanské kombinézy, vzostupný trend v nemeckom tíme, rovnako ako jeho budúce plánovanie kariéry.

V úvode rozhovoru sa vyjadril k letnej sezóne. Podľa Martina to bolo únavné a oveľa ťažšie ako si myslel. Keďže mal dlhšiu pauzu, bolo pre neho ťažšie zaradiť sa do Letnej Grand Prix, kde bolo veľa problémov hlavne s kombinézami. Potom bolo obdobie, kedy mu to išlo veľmi dobre, inokedy bol opäť vzadu. Trvalo istý čas, kým sa dostal na stabilné miesto. Posledné týždne, podľa jeho vlastných slov boli pozitívne.

Na otázku, či je spokojný so súčasným 20. miestom, Martin odpovedal: „V Klingenthali bol môj výkon celkom dobrý. Momentálne som s 20. miestom spokojný, v súčasnej dobe je to moja úroveň a tú musím stabilizovať.“

V rozhovore nezabudol Nemec pospomínať aj na pozitívne veci. „Mám v podstate dobrý letový systém, predpokladám, že aj dobrú polohu. Aj v skoku môžem získať istotu. Výzvou je teraz pre mňa kombinovať tieto služby a stabilizovať ich. Celkovo to bolo oveľa lepšie než na začiatku leta a samozrejme, že je pre mňa optimistické,“ povedal.

Neskôr prišiel na rad aj rozhovor o kombinézach a problémy s nimi. Schmittové vyjadrenie znelo, že s nimi nemá v podstate problém, iba v skokanskej fáze to bolo pre neho trocha zložitejšie. Chyby v tejto fáze sú totižto viac extrémne, takže sa musí skákať naozaj čisto. V opačnom prípade nová kombinéza neodpúšťa chyby.

V závere rozhovoru sa vyspovedal z toho ako vidí svoje postavenie veterána v tíme. Martin odpovedal takto: „Je úžasne stretnúť toľko mladých skokanov. Je to naozaj veľký rozvoj. Severin Freund a Richard Freitag boli skvelí v poslednej sezóne, takisto Andreas Wanke je veľmi nadaný skokan,“ uzavrel rozhovor Martin Schmitt.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Martin Schmitt (autor: Michaela Vondrášková)