Seifriedsberger: „Dani přeji brzké uzdravení.“

Po dnešním závodě v německém Hinterzartenu se Světový pohár žen přehoupl do své druhé poloviny. 8 závodů za sebou a 8 před sebou mají skokanky v nejvyšší soutěži. Teď již se může mnoho z nich koncentrovat na juniorský šampionát v Liberci, kde nebude chybět ani dnešní vítězka, Sara Takanashi.

Ačkoliv si již Sara Takanashi připsala pátou výhru ve SP, ta dnešní je pro ni výjimečná. „Dnes je pro mě zvláštní den, protože můj otec má narozeniny a já jsem pro něj chtěla vyhrát. Dokázala jsem to i přesto, že jsem si s můstkem v Hinterzartenu ve skutečnosti moc dobře neporadila. Ale bylo to pořád lepší a především druhý skok už byl dnes opravdu dobrý,“ prozradila Takanashi.

Také Sarah Hendrickson neskrývala spokojenost. Ke včerejšímu triumfu přidala ještě druhou příčku. „S tímto víkendem jsem naprosto spokojená. Můstek tady v Hinterzartenu mám ráda. Dnes již bylo mnoho skoků přes 100 metrů, což je to, co chtějí diváci vidět,“ je si vědoma Američanka.

Opravdu náročný byl dnešní závod pro Jacqueline Seifriedsberger. Včera se zranila její týmová kolegyně Daniela Iraschko, ale přesto se Rakušanka dokázala zkoncentrovat na své skoky a potřetí v kariéře vystoupala na nejnižší pódiový stupínek. „S mým výkonem a dnešním závodem jsem zcela spokojená, protože se mi podařilo ukázat dva skvělé skoky přes 100 metrů. Jsem šťastná, že jsem mohla znovu skočit na pódium. Dani (Daniely Iraschko – pozn. red.) je mi nesmírně líto. Doufám, že to u ní půjde všechno dobře a přeji jí brzké uzdravení,“ podpořila krajanku Seifriedsberger.

Zdroj: skispringen.com, ladiesskijumping.com
Foto: Jacqueline Seifriedsberger (autor: Michaela Vondrášková)