Severin Freund: „Som veľmi uvoľnený.“

Začiatok Svetového pohára sa začal vskutku veľkolepo. Severin Freund predviedol vzrušujúce finále, kde porazil Thomasa Morgensterna a Andersa Bardala. Zdá sa, že zimná sezóna bude veľmi vzrušujúca a zaujímavá a možno prinesie aj nové prekvapenia.

Severin Freund sa bezprostredne po víťazstve cítil naozaj radostne a nadšene z uplynulého závodu. „Pre mňa to bol perfektný štart sezóny, som veľmi rád, že som to dokázal, teraz necítim žiadnu bolesť a som veľmi uvoľnený. Teším sa ešte viac na zajtrajšie preteky, pretože vlani som bol druhý na veľkom mostíku a teraz chcem dokázať, že viem byť ešte lepší,“ povedal.

Druhé miesto si ukoristil Thomas Morgenstern, ktorý tiež neskrýval nadšenie. „Dnes to bolo fantastické, veľa zábavy, mostík bol dobre pripravený a Severin vyhral zaslúženým víťazom, k čomu mu srdečne blahoželám a už teraz sa teším na ďalšie skákanie. Pozrel som sa tiež na preteky žien a veľmi ma zaujala ich vysoká úroveň,“ zhrnul Thomas.

Bronzová priečka patrila minuloročnému šampiónovi Andersovi Bardalovi, pre ktorého sezóna tiež vyzerá stále nádejne na obhájenie víťazstva. „Bol to pre mňa skvelý začiatok, podmienky dnes boli perfektné. Veľmi sa teším na zajtrajšie preteky, ktoré budú na veľkom mostíku, na ktorom, si myslím, skáčem ešte lepšie,“ uzavrel Bardal.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Severin Freund (autor: Michaela Vondrášková)