Sezona startuje, v 18:00hod. kvalifikace

SVĚTOVÝ POHÁR KUUSAMO: V pátek 26. listopadu 2010 načnou skokané čtyřměsíční pouť za vítězstvím ve Světovém poháru. Bude právě letos pokořena rakousko-švýcarská nadvláda na prvních dvou příčkách v celkovém hodnocení SP, kterému kralují tyto dva národy od roku 2008? Potvrdí se i letos nepsané pravidlo posledních let – vítěz GP vyhraje SP?

Rekapitulace: Kdo vládl větrnému Kuusamu v sezoně 2009/2010?
Týmový závod vyhráli Rakušané (Loitzl, Kofler, Schlierenzauer, Morgenstern) před německými matadory (Uhrmannem, Neumayerem, Schmittem) a mladíkem Bodmerem. Němci sahali po velké senzaci – vítězství, ale Rakušané opět ukázali svou sílu týmového ducha. Třetí skončili domácí Finové (Hautamaeki, Olli, Keituri, Ahonen). České kvarteto se do druhého kola neprobojovalo, zakotvilo na desáté pozici.

V individuálním závodě zvítězil Nor Bjørn Einar Romøren, před druhým Pascalem Bodmerem, který tehdy stanul poprvé na stupních vítězů v individuálním závodě. Na nejnižší pódiový stupínek vystoupal Rakušan Wolfgang Loitzl. Bodovali také třiadvacátý Roman Koudelka a pětadvacátý Jakub Janda.

David Zauner upadl na tréninku, do kvalifikace nenastoupí
Nahlášené nominace zůstávají téměř beze změn, přibyli pouze Kazaši a z nominace vypadává zraněný Rakušan David Zauner, který upadl ve středu v posledním tréninku rakouského týmu v Lillehammeru. Při telemarku se mu zapříčila lyže a přišel pád. Byl převezen do nemocnice, kde naštěstí zjistili, že nemá nic zlomeného a vazy jsou v pořádku. Na svých webových stránkách uvedl sarkastický komentář k nepříjemné události, která jej postihla i v minulém roce. „Každý rok líbám sníh a bolí mě to.“

Startovní listina páteční kvalifikace
-on-line výsledky-

– předpověď počasí –
– Aktuální síla větru na můstku –
– webkamera – lyžařský areál Ruka –

PROGRAM SP KUUSAMO – Ruka – HS 142

Pátek 26.11.

* 16:00h – oficiální trénink
* 18:00h – kvalifikace

Sobota 27.11.

* 14:00h – zkušební kolo
* 15:00h – týmový závod

Neděle 28.11.

* 12:15h – zkušební kolo
* 13:15h – závod jednotlivců

* středoevropského času (místní čas = SEČ + 1h)
– TV program –

Rekord můstku: 147m – Gregor Schlierenzauer (AUT) (1.12.2007)

Oficiální stránky kuusamského „Nordic Open 2010“ – www.nordicopening.com

Zdroj info o Zaunerovi: sportsplanet.at
Foto: Kuusamo – můstek s finským fanouškem (zdroj: nordicopening.com)