Shrnutí Kontinentálního poháru žen 11/12

Kontinentální pohár žen čítal letos jen velmi málo zastávek. Celkem skokanky zavítaly do čtyř států, mezi nimiž nechyběla ani Česká republika. V těsném boji si titul nejlepší skokanky seriálu odnesla Daniela Iraschko, sezóna se ale vydařila zejména mladým Slovinkám. Nejlepší českou skokankou byla opět Lucie Míková.

Odložený start v Rovaniemi, 6. místo Míkové v Zakopanem
Kontinentální pohár mužů i žen odstartoval nedaleko polárního kruhu ve finském Rovaniemi. Ale hned první závody poznamenalo počasí – v Evropě, Finsko nevyjímaje, vládlo stále teplejší počasí, a tak protože organizátoři neměli dost sněhu, byly závody o týden posunuty. Nakonec se tedy skákalo 29. listopadu a skokanky absolvovaly hned dva závody během jednoho dne. Premiérový závod byl ryze slovinsko – japonský. V první desítce bylo hned čtyři Slovinky a stejný počet Japonek. Pódiovou trojici tvořila Katja Požun, Špela Rogejl a Sara Taknashi. Výsledky druhého závodu byly obdobné, vítězství si odnesla Sara Taknashi, stříbro Urša Bogataj a pomyslný bronz Katja Požun. České skokanky ve Finsku chyběly, ostatně jako většina závodnic – na startu závodu bylo pouhých 18 účastnic.

O 14 dní později se skokanky přesunuly do dalšího severského městečka, tentokráte do norského Notoddenu. Zde už se sešla podstatně větší účast, avšak stále jsme nemohli sledovat výkony českých děvčat. Z výhry v Norsku se mohla radovat Daniela Iraschko a Anette Sagen, která jistě fanoušky na domácí půdě potěšila.


Foto: Špela Rogejl (zdroj: archiv)

Další zastávkou Kontinentálního poháru bylo polské Zakopane, jako náhrada za zrušené závody Světového poháru ve Szczyrku. Zde už jsme mohli sledovat i výkony Češek, zejména Lucie Míková potěšila 6. a 8. místem! Stobodové přísuny na své konto si odnesly Sarah Hendrickson a Daniela Iraschko.

Finále CoC v Liberci, těsné celkové vítězství Iraschko
Finále „Kontíku“ jsme mohli sledovat u nás v Čechách, závody zavítaly do Liberce. Zde se ale bohužel skokanky potkaly s nepřízní počasí a nedělní závod musel být zrušen. Ačkoliv sobotní závod vyhrála Sarah Hendrickson, celkové vítězství v seriálu jí o pouhých 20 bodů uniklo. Z výhry se proto mohla radovat Daniela Iraschko. Ze ztrátou více jak 160 bodů na Hendrickson brala třetí příčku Maja Vtič.

Nepopulární „bramborová pozice“ připadla Saře Takanashi, pátá sezónu zakončila Špela Rogejl, šestá Katja Požun, sedmá Urša Bogataj, osmá Jacqueline Seifriedsberger, devátá Wendy Vuik a desátá Anette Sagen. Z našich děvčat, která se zúčastnila pouze klání ve Szczyrku a Liberci, si nejlépe vedla 24. Lucie Míková a 25. Michaela Doleželová. S odstupem za nimi pak skončila 48. Vladěna Pustková, 57. Michaela Rajnochová, 65. Natálie Dejmková a 68. Karolína Indráčková.

Kompletní hodnocení CoC žen 2011/2012

Hlavní foto: Daniela Iraschko (autor: Michaela Vondrášková)