Simon Ammann: „Je pekné byť späť.“

Po veľkolepom závode Daiki Ito získal svoju štvrtú výhru v sezóne. Richard Freitag získal druhé miesto pred Simonom Ammannom, ktorý na konci sezóny zlepšuje svoju formu.

„Musím sa ospravedlniť, pretože Richard dnes skočil rekord mostíka a nakoniec nevyhral, ale bol to perfektný deň. Bol to neuveriteľný pocit vyhrať tento závod a tiež by som sa rád poďakoval divákom na kopci. Urobili skvelú atmosféru, ktorá mi dodala extra energiu,“ povedal dnešný víťaz.

„Prvýkrát v Trondheime, a som naozaj šťastný, skok v prvom kole bolo to najlepšie, čo som dnes mohol dať, bohužiaľ, druhý už nebol taký dobrý. Bol to krásny závod a ja som veľmi rád na druhom mieste,“ zhrnul Richard Freitag.

„Je pekné byť späť. Mám rád kopce. Mali sme skutočne férovú súťaž, v ktorej každý mal približne rovnaké podmienky. Samozrejme, že je pre mňa obzvlášť dôležité teraz stáť na pódiu. Prvé kolo bolo v poriadku, ale môj skok vo finále bol jednoducho perfektný. Je to skvelý pocit letieť tak ďaleko a zároveň zvládnuť tak dobre pristátie,“ povedal po závode Simon.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Simon Ammann (autor: Michaela Vondrášková)