Simon Ammann: „Mal som krásne leto.“

S dôverou a pokojom vstupuje Simon Ammann do svojej predposlednej sezóny Svetového pohára. Či už vyhrá Turné štyroch mostíkov, alebo nie, je to pre jeho kariéru už irelevantné. Okrem skokov sa Simon posledné mesiace venoval príprave na získanie certifikátu pilotovania a iným aktivitám, ktoré sú dosť vzdialené od skokov na lyžiach.

Simon Ammann začína s dobrým pocitom v nadchádzajúcej zimnej sezóne Svetového pohára. Po priaznivých štartoch na tohtoročnej letnej Grand Prix sa mu podarilo umiestniť väčšinou na druhom mieste a aj vďaka tomu je optimistický pri vyhliadkach v zime. „Mal som krásne leto, aj keď by som chcel, aby Grand Prix dopadla pre mňa ešte lepšie,“ povedal Ammann. Preto tvrdo na sebe pracuje, aby to dokázal.

„Dávam si trochu väčší odstup.“
Dvadsať prvenstvo vo Svetovom pohári, jedno celkové víťazstvo SP, majster sveta a štyri zlaté olympijské medaily – Ammann dosiahol takmer všetko, čo môže dosiahnuť skokan na lyžiach. Iba víťazstvo v Turné štyroch mostíkov je pre 31-ročného skokana, ktorý chce ukončiť kariéru po olympijských hrách v Soči v roku 2014, zatiaľ nedosiahnutým triumfom. Po tom čo v posledných rokoch bol na neho vyvíjaný veľký tlak, chce Simon svoje predposledné Turné začať s oveľa väčším pokojom. „Či už výhram Turné, alebo nie, nepovažujem to vo svojej kariére za dôležité,“ hovorí Švajčiar a pokračuje: „Dávam si teraz trochu väčší odstup a teším sa oveľa viac.“

Ammann dobyl nebo bez lyží
Simon Ammann rovnako ako jeho rakúsky kolega Thomas Morgenstern prepadol vášni z lietania. Nedávno mal Švajčiar teoretické skúšky na získanie pilotného preukazu. S trochou šťastia môže urobiť aj praktické skúšky, ktoré ho čakajú pred začiatkom Svetového pohára a to 23. novembra.

Ammann tiež zaplnil titulky s informáciou, že bude finančne podporovať lyžiarsky šport. Vo svojej krajine sa skokan zúčastňuje ako hlavný akcionár pri výstavbe novej reštaurácie na vrchole Chäserruggs. Okrem finančnej pomoci Ammann podporuje aj novú turistickú atrakciu.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Simon Ammann (autor: Michaela Vondrášková)