Sjøen: „Mým cílem je světový šampionát.“

První víkendové klání v japonské Hakubě zná svého vítěze. Stal se jím osmnáctiletý Phillip Sjøen, který nezklamal důvěru trenéra a při své premiéře v A týmu sklízí jeden úspěch za druhým. Na stupních vítězů jej doplnil kolega z týmu Daniel-André Tande, který třetím místem slaví životní úspěch a mezi mladé norské naděje se druhým místem dostala stálice slovinského skoku Jernej Damjan.

V Courchevelu Phillip Sjøen dosáhl na druhou příčku a ta první na sebe nenechala dlouho čekat. V okleštěném startovním poli v Hakubě nedal soupeřům šanci a není divu, že svůj výkon si pochvaloval. „Samozřejmě jsem velice šťastný. Moje skoky jsou lepší a lepší. Chtěl bych na této úrovni pokračovat také v zimě. Mým cílem je světový šampionát,“ prozradil Nor.

Povedený závod si pochvaloval a radoval se také třetí Daniel – Andre Tande, zároveň ale přiznal, že cesta na druhou stranu zeměkoule nebyla jednoduchá. „Jsem extrémně šťastný. Je to skvělé skákat na tomto můstku. Ta dlouhá cesta do Japonska není jednoduchá, moc jsem nespal a o to, to bylo těžší.“

Na rozdíl od Tandeho nemá Jernej Damjan s cestováním a časovým posunem problém a dnes bral stříbrnou příčku. „Mám rád Hakubu a Hakuba má ráda mě. Byl to dobrý závod. Můj druhý skok nebyl perfektní, ale jsem spokojený. Nemám problém s dlouhou cestou a časovým posunem, jsem starý chlapík a jsem na to zvyklý,“ zavtipkoval Damjan.

Zdroj: fis-ski.com
Foto: Dnes druhý Jernej Damjan (autor: Michaela Vondrášková)