Skokanky letos bez letní Grand Prix

Skokanky na lyžích musí smutnit. V letošním roce se totiž nejspíš nebude konat letní Grand Prix. Ředitelka ženských závodů FIS Chika Yoshida v rozhovoru pro skispringen.com vysvětlila, jak k tomu došlo a že na vině není Mezinárodní lyžařská federace.

Kalendář letní Grand Prix žen zůstává prázdný
V létě letošního roku se můžou skokanky plně koncentrovat na trénink. Nyní se totiž zdá, že se v tomto roce neuskuteční žádný seriál závodů, kalendář letní Grand Prix zůstává prázdný. „Organizátoři doposud bohužel nepodali žádné nabídky,“ lituje Chika Yoshida. V plánu jsou tak pouze dva zářijové závody Kontinentálního poháru v norském Trondheimu.

Naděje ještě žije
Yoshida však zdrženlivost pořadatelů nebere jako krok zpět pro ženský skok: „V minulých letech jsme se taky díky olympiádě rychle vyvíjeli. Kromě toho máme kalendář Světového poháru se skvělými organizátory.“

Pokud ještě organizátoři podají nabídku na letní závody, tak by FIS pořádala letní Grand Prix také v tomto roce. „Teď záleží pouze na organizátorech. Pokud by ovšem do jarního zasedání FIS žádné nabídky nepřišly, byla by pravděpodobnost pořádání letní Grand Prix nízká,“ zakončila Japonka.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Skokanky v Park City (autor: Pavel Mikeska)