Slovinská nominace na úvodní závody KP

Úterní kvalifikační závod o Pohár Cockta ve Velenje 30.6.2009 na můstku K=85m (HS 94), ve kterém byly vedle mužské kategorie vypsány i kategorie juniorů do 16, 18 in 20 let, určil 14 skokanů, kteří budou hájit barvy Slovinska v úvodních závodech Kontinentálního poháru ve Velenje a Kranji – 3. až 5. července 2009.

Trenéři předem nominovali 8 závodníků: Roberta Kranjca, Primoža Pikla, Roberta Hrgotu, Mitju Mežnarja, Roka Urbance, Jureta Bogataja, Anžela Damjana a Petera Prevca, ke kterým se nominovalo šest kvalifikantů. Nejlepší z nich byl vítěz mužské kategorie Rok Mandl, který porazil předem nominovaného Roberta Hrgotu, dále pak Jurij Tepeš, Jure Šinkovec, Jaka Oblak, Primož Roglič a vítěz kategorie do 20 let Matej Dobovšek.

O fous vypadl z nominace sedmý v mužské kategorii Primož Peterka. A v závodech KP neuvidíme ani nejznámějšího slovinského skokana Jerneje Damjana.

Nominace a přihlášky na KP Velenje ke dni 30.6.2009

SLOVENIJA
1. KRANJEC Robert
2. PIKL Primož
3. MEŽNAR Mitja
4. HRGOTA Robert
5. URBANC Rok
6. BOGATAJ Jure
7. DAMJAN Anže
8. PREVEC Peter
9. MANDL Rok
10. TEPEŠ Jurij
11. ŠINKOVEC Jure
12. OBLAK Jaka
13. DOBOVŠEK Matej
14. ROGLIČ Primož

RAKOUSKO
1. THURNBICHLER Thomas
2. UNTERBERGER David
3. MÜLLER Roland
4. HAYBÖCK Stefan
5. MÜLLER Lukas
6. SCHABEREITHER Florian
7. LACKNER Daniel
8. DIETHART Thomas

BULHARSKO
1. FARTUNOV Petar
2. ZOGRAFSKI Vladimir
3. PAVLOV Bogomil

ČESKO
1. HLAVA Lukáš
2. VACULÍK Ondrej
3. CIKL Martin
4. SEDLÁK Borek
5. KOŽÍŠEK Čestmír
6. JANDA Jakub

ESTONSKO
1. PARN Illimar
2. PIHO Mats
3. KARTAU Tonis

ITALIE
1. COLLOREDO Sebastian
2. DELLASEGA Diego
3. DE CRIGNIS Alessio
4. LUNARDI Michael

KANADA
1. ERIK Mitchell
2. MACKANIZE Boyd-Clowes

KAZAHSTAN
1. LEVKIN Evgeni
2. KARPENKO Anatoly
3. TAKHTAHUNOV Asan
4. KAPISBAYEV Albay

KOREA
1. KIM Hyun-ki
2. KANG Chil-gu
3. CHAOI Heung-chul
4. CHOI Yong-jik

NĚMECKO
1. MUSIOL Julian
2. UMLER Christian
3. WANK Andreas
4. QUECK Danny
5. BOGNER Tobias
6. HORLACHER Kevin
7. SIMON Erik
8. FREITAG Richard

NORSKO
1. PETTERSEN Sigurd
2. AARAAS Jon
3. ELVERUM SORSELL Kim Rene
4. RONSEN ATLE Pedersen
5. KOKKONEN Akseli
6. STJERNEN Andreas
7. INGVALDSEN Ole Marius
8. FREDHIM Andre

POLSKO
1. BACHLEDA Marcin
2. STOCH Kamil
3. ZYLA Piotr
4. MIETUS Krzysztof

RUSKO
1. TROFIMOV Roman
2. OSHEPKOV Stanislav
3. PONOMAREV Dmitry
4. CHERVYAKOV Georgiy

SLOVENSKO
1. ZMORAY Tomáš
2. MISTRÍK Matúš

ŠVÝCARSKO
1. EGLOFF Pascal
2. FRANCAIS Remi
3. GRIGOLI Marco
4. SCHULER Adrian

USA
1. GLASDER Michael
2. ALEXANDER Nicholas
3. LYONS John

Foto: Můstek ve Velenje (zdoj: Velenje.si)
Zdroj: Sloski.si a vlastní