SP: Kvalifikaci vládli domácí Norové

Norský Vikersund dnes naposledy v rozjeté sezoně uvidí nejlepší letce SP. Nedělní závod má ještě jednu předehru v podobě odpolední kvalifikace. V té zářil především Anders Fannemel, který zvítězil před svým krajanem Rune Veltou. Ale neztratili se ani Češi. Do závodu, jež začíná ve 14:30 hodin, postoupilo trio Matura, Kožíšek a Sedlák.

[b]Do závodu půjde nejlépe naladěn Anders Fannemel, nejdále letěl Tepeš[/b]
Kvalifikační boj tentokrát zcela vyšel domácím borcům, když první dvě příčky obsadili Anders Fannemel (223,5m) a Rune Velta (225,5m). Ti jako jediní překonali 220 metrů, třetí v pořadí Gregor Deschwanden zapsal pokus dlouhý 208 metrů. Čtvrtým mužem kvalifikace byl další Viking Anders Bardal (201m), pátý skončil Richard Freitag coby nejlepší Němec (214,5m).

Předkvalifikovaní skokané pak měli ve svém středu nejdále letícího závodníka, jímž se stal ve Vikersundu zářící Slovinec Jurij Tepeš (237m). Naopak nejkratší byl Anders Jacobsen, jemuž by 163 metry tak tak stačily na kvalifikování se do závodu.

[b]Matura jde do závodu společně s Kožíškem a Sedlákem[/b]
Nejlepším Čechem kvalifikačního boje byl opět Jan Matura, i když nyní nepřekonal 200 metrů. I tak mu ale kratší vzdálenost (187,5m) ze sníženého nájezdu postačila na 13. příčku. Do závodu se znovu podívá i Čestmír Kožíšek za výkon 182,5 metru. A do třetice bude česká vlaječka svítit u jména Borek Sedlák, ten bral předposlední postupové místo (162m). Naopak o smůle může tentokrát mluvit v Norsku paběrkující Antonín Hájek. 155 metrů mu vyneslo 31. pozici a vystavilo mu tak stopku pro další účinkování na mamutím můstku Vikersundbakken.

Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina 1. kola nedělního závodu
Program závodů SP mužů ve Vikersundu
on-line výsledky

Hlavní foto: Anders Fannemel (zdroj: skijumping.pl)