SP: Ve zkušebním kole dolétl nejdál Bardal

Další zastávkou na Team Tour je německý Oberstdorf, ve kterém se bude létat. A mohlo by se létat hodně daleko, jako ve zkušebním kole předvedl Anders Bardal z Norska, který má přímo ukázkově načasovanou formu blížící se na Mistrovství světa ve Vikersundu.

Zadní vítr potrápil mnoho skokanů, ale zkušební kolo se odskákalo bez větších potíží. Pro vítězství si dolétl Anders Bardal s 211 metrů dlouhým skokem. Na druhém místě se umístil Daiki Ito z Japonska, který jen potvrzuje že i s ním je potřeba na stupně vítězů počítat. Jeho skok byl dlouhý půl metru za dvěstě metrovou hranici, a stal se tak jedním ze tří šťastlivců, kteří se přes tuto magickou hranici dokázali přenést. Třetí Richard Freitag z Německa za svůj skok na značku 202.5 metrů. Na pomyslné bramborové příčce se umístili hned dva skokané a to Kamil Stoch se skokem 192.5 metrů a do také další z Němců Severin Freund se 195.5 metry.

Z českých skokanů si nejlépe vedl jako již tradičně Roman Koudelka, který se umístil hned za Top 10 na jedenáctém místě se skokem dlouhým 192 metrů, druhý nejlepší Čech byl Lukáš Hlava na 18. místě se 184.5 metry. Další český závodník se do závodu již neprobojoval.

Výsledky zkušebního kola TT v Oberstdorfu
Startovní listina 1. kola
– online výsledky –

Foto: Anders Bardal (autor: Vendula Bittnerová )