SP Zakopane:Druhý závod přesunut na neděli

V Zakopanem se měl druhý závod Světového poháru odehrát od pěti hodin odpoledne, ale začátek se přesunul na 17:45h. Zkušební kolo mělo za sebou pouze šest skokanů, když bylo odvoláno vzhledem k nepříznivým větrným podmínkám. A hodnoty větru se pohybovaly mezi 1,5 až 5m/s. Ani o hodinu později, kdy se měl do stopy konečně spustit první závodník, se vítr neumoudřil a od pořadatelů přišlo jasné rozhodnutí: „Dnes závod nebude, přesunuje se na neděli.“

Závod začne ve 13:45h, zkušební kolo o hodinu dříve.
On-line výsledky sledujte zde.

Startovní listina nedělního závodu

Výpovědi nejlepší trojice na páteční konferenci po závodě:

Gregor Schlierenzauer: Jsem skutečně šťastný. V dětství bylo mým snem vyhrát jednou závod v Zakopanem a dnes se ten sen stal skutečností. Velmi rád zde skáču, atmosféra a diváci jsou skvělí. Myslím, že by měl každý skokan alespoň jednou dostat tu možnost pocítit, jaké to je skákat v takové úžasné atmosféře.

Anders Jacobsen: Jsem skutečně nadšený z mého dnešního výkonu, přesto stále ještě není úplně nejlepší. Ale myslím, že to bude už brzy. Já i můj trenér pracujeme tvrdě a dáváme tomu pořád 110%, takže jsem pro zbytek sezóny optimistický.

Thomas Morgenstern: Nebylo pro ně lehké být po prvním kole dvanáctý, ale nikdy by se nemělo nic jen tak vzdát. Musí se bojovat. A zažili jsme již dříve, že je to možné. Například Schlieri se v létě dostal na pódium přesto, že skákal z dvanáctého místa.

foto: skokanský areál v Zakopanem