SPm: Kubackiho dominance pokračuje!

Tři dny, tři triumfy Dawida Kubackiho. Po jasném prvenství v kvalifikaci i dnešním závodě nedopřál soupeřům radost z výhry ani dnes a k radosti domácích fanoušků se po 24 hodinách opět Wislou rozezněl Mazurek Dąbrowskiego. Dnešní závod bohužel probíhal bez českého zastoupení.

Kubacki překonal v závodě na vysoké úrovni Nory, další německý krach

Na rozdíl od včerejšího odpoledne jsme dnes nesledovali žádné dešťové kapky, ani točící se vítr. Na Wislu dnes panovaly skutečně bravurní podmínky. To umožnilo fanouškům sledovat závod, kde především ve finále mnoho skokanů atakovalo hranici Hill Size. Výhra Dawida Kubackiho (131 a 133,5 m) je tedy o to cennější a polským příznivcům více než vynahradila nucenou absenci Kamila Stocha. Nejbližším pronásledovatelem byl dnes Anže Lanišek (131,5 a 131 m), který ale i tak ztratil více než devět bodů a rozšířil svou sbírku druhých míst na počet devět. Ze včerejšího pádu se rychle oklepal dnes třetí Marius Lindvik (131 a 133,5 m).

Výbornou formu na úvod sezony potvrdili čtvrtý Granerud (128 a 133 m) a pátý Kraft (126 a 132 m), šestým místem si napravil chuť po pátečním nepostupu loňský vítěz Jan Hörl (131 a 131,5 m). Sedmý skončil další z Norů Tande (127,5 a 130 m), výborným druhým skokem se do elitní desítky prosadil i nakonec osmý Piotr Zyla (125,5 a 130,5 m). Původně se ve špičce pohyboval i Rjoju Kobajaši, elitní Japonec byl však kvůli nevyhovující kombinéze z pátého místa diskvalifikován. Opět se nevedlo Němcům, i dnes byl jejich nejlepším reprezentantem Pius Paschke, tentokrát však až na patnáctém místě.

Připomeňme, že Češi se do závodu neprobojovali. Příliš nezaujali ani Finové, kteří nedokázali za celý víkend získat jediný bod – alespoň však měli v závodě kompletní počet čtyř skokanů. Špatný vstup do sezony zažívají i oslabení Švýcaři, umístění Gregora Deschwandena v páté desítce je to nejlepší, co Helvéti předvedli. Naopak první body pod polským trenérem Sobczykem získal za 21. místo Bulhar Zografski.

Lídrem celkového pořadí SP je pochopitelně Dawid Kubacki (200 b), jenž drží solidní náskok před druhým Granerudem (130 b) a třetím Kraftem (105 b).

Kompletní výsledky závodu

Průběžné pořadí Světového poháru mužů 2022/2023

Průběžné pořadí Poháru národů mužů 2022/2023

Skokany na lyžích teď čeká opravdu nezvykle dlouhá pauza. Světový pohár totiž bude pokračovat až za tři týdny ve finském areálu Ruka, kde již dáme sbohem umělé hmotě. Na dalekém severu se uskuteční dvojice individuálních závodů, které hodně napoví, zda si Kubacki udrží prvotřídní formu i na sněhovém podloží.