Na můstcích v Nizhnem Tagilu tento víkend rozehrají závody Světového poháru muži i ženy. Ač byla předpověď počasí i na tyto dny dost divoká, v ruském Tagilu zatím panují ideální podmínky. Na středním můstku se již představily ženy kvalifikací, kterou si stejně jako během první zastávky v Lillehammeru podmanila Julia Clair. Jedinou českou v závodě je Zdena Pešatová, která vybojovala slibné 24. místo.
Reprezentantka Francie získala první místo v kvalifikačním boji skokem 93,5m a za sebou nechala druhou Carinu Vogt z Německa (94,5m) a třetí Emu Klinec ze Slovinska (90m). Slušné výsledky zapsaly také čtvrtá Katharina Althaus (93,5m) a pátá Julia Kykkaenen (91,5m). Šestku nejlepších uzamkla Line Jahr (90m). Českou nadějí je v zítřejším klání Zdena Pešatová. Ta si účast pojistila skokem 81m.
Z předkvalifikovaných skokanek se výtečně předvedla Jacqueline Seifriedsberger, a to nejdelším skokem vůbec – 96,5m. Nezaostala ani světová jednička Sara Takanashi skokem 95,5m.
Výsledky tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina prvního kola závodu
Program víkendovách závodů žen i mužů
Foto: Zdena Pešatová (autor: Simona Horká)