SPž: Na tréninku nejlepší Klinec, Opseth a Freitag; Indráčková ve třicítce

Nedlouho po vyhlášení výsledků individuálního závodu mužů vlétly do stopy elitní skokanky, aby absolvovaly trio tréninkových kol před závodním víkendem. Po nich přichází konečně i povzbudivé české zprávy – Karolína Indráčková se ve všech vešla do elitní třicítky.

V hustém sněžení a z poměrně nízkého nájezdu se závodnice v prvním kole spíš trápily. Nejdál skočily vítězka Ema Klinec a druhá Katharina Althaus (obě 119,5 m). Těsně za nimi byla Urša Bogataj (118 m), Karolína Indráčková sice skočila pouze 99 metrů, i to ale stačilo na 22. pozici.

Pro druhé kolo zvedla jury nájezd o čtyři okna, což bylo i přes přetrvávající sněhovou nadílku znát. Nejlepší byla tentokrát Silje Opseth (131,5 m) před Evou Pinkelnig (131 m) a domácí Selinou Freitag (128 m). Karolína Indráčková (114,5 m) byla se svým druhým skokem třiadvacátá.

Ve třetím kole dopřála jury závodnicím ještě o jedno okno delší nájezd, sněžení ustálo a nad můstek se rozsvítilo umělé osvětlení, což spolu s jemným mlžným oparem na vrcholcích okolních stromů dodalo závěru dnešního dne patřičnou atmosféru. Dnešní nejlepší ženský výkon byl vylepšen na 133,5 m v podání Emy Klinec a Evy Pinkelnig, bodově však byla nejlepší Selina Freitag (132,5 m). Karolína Indráčková (114,5 m) si výsledkově mírně pohoršila na 29. pozici, i tak by ale za tento výkon v závodě brala body.

Výsledky oficiálního tréninku

Startovní listina závodu smíšených týmů

Připomínáme rovněž naši existenčně důležitou sbírku pro záchranu webu, každý příspěvek nás k tomuto cíli přiblíží!

Závod smíšených týmů vypukne v 11:45, zkušební kolo je naplánováno na 10:30.  Přímý přenos závodu nabídne Eurosport 1.