Stefan Kraft: „Neděle o všem rozhodne“

Očekával se souboj Stefana Krafta a Kamila Stocha o vítězství v SP, nakonec se dnešní klání zvrhlo v bitvu mezi Kraftem a Wellingerem. Po závodě své dojmy z první planické soutěže sdělili na tiskové konferenci. na níž nechyběl ani Markus Eisenbichler.

[b]Stefan Kraft[/b] byl dnes jediným skokanem, jenž dvakrát překonal hranici 240 m, a po zásluze tudíž triumfoval: [i]„S mým vítězstvím jsem extrémně spokojený. Dodalo mi to spoustu sebevědomí pro boj o výhru v celkovém pořadí SP, ale bitva ještě nekončí! Nedělní závod o všem rozhodne. Je příjemné bojovat s tak skvělým skokanem, jako je Kamil,“[/i] soustředí se na poslední letošní individuál třiadvacetiletý skokan.

Kraft doufá rovněž v týmový úspěch: [i]„Zítra bychom také chtěli udělat skvělý výsledek jako tým a doufám, že zvládneme i zvítězit. Bude to ale těžké, protože Poláci, Norové i Němci jsou tu silní,“[/i] uvědomuje si lídr SP sílu ostatních týmů. A jak se Kraftovi líbí zdejší atmosféra? [i]„Atmosféra v Planici je vždy perfektní. Když jste nahoře a slyšíte všechny ty fanoušky dole, je to překrásný pocit. Zkrátka skvělé!“[/i] nešetřil superlativy Stefan Kraft.

[b]Andreas Wellinger[/b] si svůj dnešní výkon rovněž pochvaloval: [i]„Tuhle zimu už jsme na stupních vítězů byli v tomhle pořadí několikrát. Já a Markus jsme ukázali skvělé lety. Jsem absolutně šťastný, že mohu skákat v této fázi sezony na tak vysoké úrovni,“[/i] otřepal se Wellinger rychle z vikersundského neúspěchu. Jak vidí zítřejší německé šance? [i]„Zítra určitě nejsme hlavními favority, když však všichni čtyři předvedeme dobré lety, tak máme určitě šanci přistát na pódiu,“[/i] je před zítřejším závodem opatrný nový „Milka-man“.

Poprvé si v leteckém závodě stoupl na stupně vítězů [b]Markus Eisenbichler[/b]: [i]„Zdejší můstek je trochu odlišný od toho ve Vikersundu a až do letoška jsem zde vždy měl problémy. Letos jsem však přijel ve velmi dobré formě a mé lety tu hned fungovaly. Je to pro mě dnes nejemotivnější pódium mé kariéry, protože jsem se stal skokanem na lyžích právě díky letům. Budu i nadále intenzivně pracovat, chci se totiž dostávat i na stupínek nejvyšší!“[/i] prozradil autor nejdelšího letu dnešního dne.

[i][b]Foto: Stefan Kraft [/b](autor: Maja Gara)[/i]