Stoch: „Tiše jsem doufal v dobrý výsledek.“

Včerejší závod plný překvapení v německém Klingenthalu vyhrál polský skokan Kamil Stoch. Podruhé ve své kariéře tak dosáhl na nejvyšší stupínek pódia a dokazuje, že jeho dobré výsledky opravdu nejsou dílem náhody.

„Nečekal jsem v Klingenthalu až takový úspěch. Věřil jsem, že jsou mé skoky dobré, že mám možnosti, ale netušil jsem, že to nakonec bude vítězství. Netajím však, že jsem tiše doufal v dobrý výsledek. Tenhle můstek je pro mě, jak se zdá šťastný. Vyhrál jsem zde v létě a teď i v zimě. Nesoustředil jsem se na soupeře, nebo na překonání po prvním kole vedoucího Uhrmanna. Soustředil jsem se pouze na to, abych v druhém kole předvedl tak dobrý skok, jako v kole prvním. Věděl jsem, že při dobrých podmínkách tady můžu skočit daleko, bojoval jsem až do konce,“ řekl po středečním závodě Stoch.

Polský nástupce Adama Malysze doufá také v dobrý výsledek na mamutím můstku v Oberstdorfu: „Miluju lety, ale na Oberstdorf nemám až tak dobré vzpomínky. Ani jednou jsem se tam nekvalifikoval do závodu. Přesto doufám, že tuto smůlu překonám a všechno půjde dobře. Nebudu se snažit za každou cenu vyhrávat.“ Kamil Stoch se podle svých slov necítí být ani přes úspěchy posledních dní současnou jedničkou polského týmu.

Adam Małysz: „Nová pravidla se musí ještě doladit.“
Zkušenější kolega Kamila Stocha – Adam Małysz není stejně jako po skocích ve Willingenu příliš spokojen a přiznává, že pokazil druhý skok: „Při druhém skoku jsem to přehnal s odrazem. Moje kariéra se blíží ke konci a je dobré vědět, že tu po mě něco zůstane, že existuje Kamil Stoch, který umí vyhrávat. Doufám, že i ostatní kluci s týmu se zvednou, protože opravdu dobře skáčou.“ Adam Małysz se ve středu vyjádřil také k novým pravidlům: „Pořád jsou trochu divné ty výpočty s větrem, protože například Uhrmann dneska (pozn.: ve středu) dostal stejné body za vítr jako my, ale rozdíl byl ohromný. Určitě je nutné na tomto systému ještě popracovat, vylepšit ho, aby byl opravdu spravedlivý.“ Małysz ještě ve čtvrtek zůstává v Klingenthalu, aby potrénoval odraz a připravil se na lety v Obesrtdorfu.

Foto: Kamil Stoch, Adam Malysz (autor: Michaela Vondrášková)