Stoch: „Věděl jsem, že poletím daleko.“

Za tvrdou práci po celou sezonu byl dnes Kamil Stoch odměněn vítězstvím v Kuopiu, mohlo to však být i jinak, jelikož Polák dostal v prvním kole větrný poryv. Zvládl to, a tak stanul před dietou sužovaným Daiki Item z Japonska a německým závodníkem Severinem Freundem, jemuž se letos na finských můstcích nebývale daří.

Vítěz Kamil Stoch samozřejmě po závodě zářil spokojeností: „Jsem velmi šťastný z této výhry. To čekání a tvrdá práce po celou sezonu se vyplatily. Moje skoky byly velmi dobré a bavil jsem se. Při prvním skoku jsem myslel, že můžu přistát na bubnu, protože po odrazu jsem dostal poryv. Naštěstí druhá část skoku byla velmi dobrá a pak jsem věděl, že poletím daleko,“ líčil Polák těžké chvíle při prvním pokusu.

To druhý Daiki Ito na 100 % spokojený nebyl, myslel i na vítězství: „Chtěl jsem vyhrát, ale Kamil byl tak silný. Moje forma nebyla tak dobrá, protože nemám rád finské jídlo. Není dobré, když musíte držet dietu. Příští rok bych zde rád jedl nějaké dobré jídlo, možná dokonce sushi,“ nastínil Japonec taktiku na příští sezonu.

Pro dnes třetího Severina Freunda platí, že mu je letos Finsko zaslíbené: „V této sezoně jsem byl na pódiu v každém závodě na finském území a na rozdíl od Daikiho mám rád finské jídlo. Podmínky nebyly jednoduché, bylo těžké vidět, kde se dopadá a s tím jsem měl problémy.“

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Kamil Stoch (autor: Michaela Vondrášková)