Švédové mají nového trenéra

Novým trenérem švédské reprezentace ve skoku na lyžích se stal Nor Kjetil Strandbraten, který tak nahradí Wolfganga Hartmanna. Nor již dříve spolupracoval s národními týmy skokanů i sdruženářů. Strandbraten podepsal čtyřletou smlouvu a bude odpovědný za přípravu švédských závodníků na Mistrovství světa v klasickém lyžování 2015 ve Falunu.

„Strandbraten má výborné organizační schopnosti a jsem si jistá, že budeme čerpat z jeho zkušeností z Norska,“ řekla Gunilla Back, ředitelka skoků na lyžích Švédského lyžařského svazu. „Je to vzrušující, plánovat tak dlouhou spolupráci. Budeme potřebovat vynikající tým, který bude schopen bojovat s nejlepšími na mistrovství v roce 2015 a také na jiných akcích,“ vyjádřil se o své trenérské budoucnosti u švédského týmu Strandbraten.

Švédští závodníci se v minulé sezoně nepředvedli v nejlepším světle a nemohou ji považovat za příliš povedenou. Nejúspěšnějším skokanem byl Fredrik Balkåsen. Tomu se podařilo vyválčit body ve Světovém poháru, přesněji v jeho letecké části v českém Harrachově.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Fredrik Balkåsen (zdroj: skijumping.pl)