Takanashi: „Jsem neuvěřitelně šťastná.“

Skokanky prožily náročný víkend v japonském Zao. Nejprve je počasí připravilo o páteční program, poté zapříčinilo i přesunutí sobotního závodu. Neděle ale skokům přála. Ženy absolvovaly bez větších problémů oba dva závody. Obsazení stupňů vítězů se v obou soutěžích měnilo jen na nejnižším stupínku. Dva triumfy si připsala Takanashi.

Šestnáctileté Japonce Takanashi se na domácí půdě v Zao daří. Vybojovala zde již svůj třetí triumf z celkových sedmi v kariéře. „Z těchto dvou vítězství jsem neuvěřitelně šťastná, zejména proto, že jsem je oslavila před domácím publikem. Je skvělé, že jsme dnes měli takové štěstí na počasí a že jsme viděli dva opravdu dobré závody,“ radovala se vedoucí žena SP Sara Takanashi.

Japonská štace vyšla výborně Jacqueline Seifriedsberger. Rakušanka prožila druhý velmi úspěšný víkend v řadě, když si připsala dvě druhé příčky za suverénní Takanashi. „Nebylo to pro nás tak jednoduché po tom, co byl oficiální trénink a první závod v sobotu zrušen. Ale v situacích, jako je tato, musíte zůstat soustředěný, to mi dnes vyšlo docela dobře. Jsem naprosto spokojená s oběma mými výsledky,“ prozradila spokojená Seifriedsberger.

Pódiové osazenstvo se měnilo jen na nejnižším stupínku, o které se v obou závodech přetahovaly Carina Vogt a Sarah Hendrickson. V prvním klání byla úspěšnější německá reprezentantka Carina Vogt, která se do elitní trojky ve SP probojovala vůbec poprvé v kariéře. „Musím přiznat, že poslední dva týdny byly docela stresující. Vlastně jsem se necítila moc dobře, a proto jsem teď ještě šťastnější, že se mi podařilo dosáhnout tak dobrého výsledku,“ řekla Němka.

Ve druhé soutěži si třetí příčku vyskákala Sarah Hendrickson. Vítězka prvního ročníku SP žen figuruje v aktuálním pořadí na 2. pozici. „Během posledních dnů bylo mnoho prodlev a nevěděli jsme, jak bude počasí vypadat dnes. Je skvělé, že všechno vyšlo a že byly podmínky tak dobré. Pro náš tým to nebyl jednoduchý týden, protože náš trenér musel opustit Japonsko, ale teď jsem s mým výsledkem opravdu spokojená,“ prozradila Hendrickson, která se bude nyní spolu s týmovými kolegyněmi vracet zpět do Evropy.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Sara Takanashi (autor: Simona Horká)