Tisková konference po závodech v Kuusamu

První závody Světového poháru jsou za námi. Kuusamu kralovali Rakušané. Naši jižní sousedé vybojovali triumf v týmovém závodě a první dvě příčky v individuálním klání. Úspěšný víkend okomentovali na tiskové konferenci sami rakouští aktéři Thomas Morgenstern a Andreas Kofler, doplnění třetím mužem nedělního závodu – Simonem Ammannem.

Andreas Kofler: „Mám velkou radost, že se mi podařilo vyhrát. Dobré skoky jsem měl už během tréninku a v týmovém závodě, ale dnes to byl v letu úžasný pocit. Jak jsem slyšel, jaké vzdálenosti dosáhl Thomas Morgenstern ve druhém kole, věděl jsem, že mi podmínky dovolí předvést dobrý skok. Samozřejmě, že se jako tým podporujeme a motivujeme. Jsem velmi rád, že do tohoto týmu patřím. V zimě trénuje každý z nás individuálně ve svých městech (klubech) a pravidelně se scházíme, abychom poměřili své možnosti. Teď je všechno možné a už se těším na další závod v Kuopiu,“ řekl po závodě šťastný Kofler.


Foto: Anreas Kofler a Thomas Morgenstern

Thomas Morgenstern: „Po těžké včerejší soutěži, jsem dnes dosáhl dobrého výsledku. Jsem velmi šťastný, že jsem během prvních závodů zaujal druhé místo, a to právě na můstku Ruka, který není nejjednodušší. V roce 2003 jsem zde měl hrozivou nehodu, ale v roce 2007 jsem vyhrál závod a od té doby mám Ruku rád. V září jsem tady přes týden trénoval a po tomto víkendu v Kuusamu jsem spokojený. Mám velkou sebedůvěru a už se těším na závod v Kuopiu, protože mi ten můstek velmi sedí. A konkurence nikdy nespí, také v našem týmu..“ přiznal „Morgi“.

Simon Ammann byl ze svého umístěný překvapený, v tréninku nezaskákal příliš dobře: „Zůstal jsem ale v klidu a dnes to pro mě bylo perfektní. Nemám už žádné bolesti v zádech, jsem zase zpátky!“


Foto: Simon Ammann

Zdroj citací: skijumping.pl, berkutschi.com
Hlavní foto: Pódium nedělního závodu: zleva: Morgenstern, Kofler, Ammann (zdroj fotografií: skijumping.pl)