Tom Hilde se chystá na svůj první skok

Tom Hilde, kterého vyřadil ze Světového poháru vážný pád během Turné čtyř můstků, se podle všeho zotavuje natolik dobře, že nic nebrání jeho návratu na můstky. Vše nasvědčuje tomu, že Hilde může koncem příštího týdne po nucené pauze absolvovat svůj první skok a doufá, že do kolotoče SP znova naskočí během závodu ve Willingenu nebo Klingenthalu.

První zprávy z Oberstdorfu po pádu přitom zněly nevesele – zlomený osmý obratel, konec sezony. Krátce poté ale začal čtyřiadvacetiletý skokan žijící v Lillehammeru dostávat jednu dobrou zprávu za druhou. Operace zranění nebyla nutná a ošklivý karambol, který si dle vlastních slov zapříčinil sám, ho o celou sezonu naštěstí nepřipraví. Podle lékařů se zranění hojí skvěle a Tomovi nic nebrání v tom, aby se pomalu vrátil k plnohodnotnému tréninku. „Znamená to, že mohu trénovat fyzicky stejně tvrdě jako před pádem. Tento týden se budu soustředit na odolnost a sílu a uvidím, jak to má záda snesou,“ řekl sympatický Nor.

Na svých oficiálních stránkách pak přiznal, že včerejší den plný tréninku se dnes projevil právě bolestí zad. Pokud se ale neobjeví žádná větší komplikace, měl by se z můstku poprvé od pádu spustit na konci příštího týdne. A kdy se nám Tom Hilde představí opět jako závodník? „Mistrovství Norska na Granåsenu (7. února – pozn. redakce) jsou blízko. Nebudu spěchat, ale psychicky jsem připraven, že budu skákat ve Vikersundu,“ řekl Hilde a zdůraznil: „Nejdůležitější je to, že můžu znova skákat, ale mám oslabená záda a břicho, musím je posílit. Pak je na trenérovi, kdy se vrátím k týmu.“ Tom Hilde doufá, že by to mohlo být už v polovině února během Team Tour ve Willingenu nebo Klingenthalu.

Zdroj: vg.no, tom-hilde.com
Foto: Tom Hilde (autor: Michaela Vondrášková)