Trénink počesku: Janda hledá chyby, Koudelkovi nesedí nájezd

„Hledám správné nájezdové postavení,“ okomentoval tréninkové snahy Roman Koudelka. „Po úterním tréninku jsme si s trenérem mysleli, že byl problém jenom ve špatné viditelnosti. Ale ani dnes, když už mlha vůbec není, nedokážu na nájezdu najít tu správnou pozici.“ Roman si nemyslí, že by problémy na nájezdu a z toho plynoucí krátké pokusy – 118m, 125,5m a 122m, byly příčinou přechodu ze středního na velký můstek. „Nájezdy jsou na obou můstcích poměrně podobný, takže to bude ještě v něčem jiném. Musíme se podívat na video a ten problém odhalit,“ plánuje si Koudelka program na dnešní večer.

Na nedokonalosti ve svých pokusech upozorňuje také Jakub Janda (dvakrát 125m). „Při tom druhém pokusu byl asi problém na odrazu, protože jsem šlapal jakoby do prázdna. Pak už se skokem nešlo nic udělat a já jen marně tahal metry.“ Tedy i u Jakuba je večerní náplň jasná – studium svých skoků s osobním koučem Vasjou Bajcem.

Benjamínek české výpravy Čestmír Kožíšek nabírá, jak je jeho úlohou, zkušenosti, ale s velkým můstek se zatím příliš nekamarádí. 113m, 111,5m a 104m patří k podprůměrům výsledkové listiny. „V úterý jsem bojoval s nájezdovým postavením, ale dneska už jsem si do nájezdu víc sednul a už mě ani tak nebolí nohy. Ty první pokusy už byly trochu lepší než na prvním tréninku,“ ohodnotil Kožíšek své výkony s rozporuplnými pocity.

Ondřej Vaculík předvedl v prvním kole shodně s Lukášem Hlavou délku 127m, druhý a třetí Vaculíkův pokus mířil na 119,5m a 120,5m. Hlava ještě méně – 115,5m a 119m. Martin Cikl měl podobně klesající tendenci, v metrech vyčíslenou 118,5, 116,5 a 115,5m.

Výsledky středečního tréninku
Startovní listina čtvrteční kvalifikace

ČESKÁ NOMINACE pro individuální závod na HS 134

Lukáš Hlava
Roman Koudelka
Jakub Janda
Ondřej Vaculík

Foto: Lukáš Hlava (autor: MiV)