Třetí závod XXVI. Beskydského turné v Nýdku

Třetí závod letošní letní skokanské sezony na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec v sobotu 21. června 2014 odpoledne na rekonstruovaných můstcích K = 25 a K = 40 m s finskou umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Nýdku jako 3. kolo XXVI. ročníku Beskydského turné žactva a dorostu ve skocích na lyžích.

Pod zataženou oblohou, kterou v průběhu dne prosvítilo sluníčko, startovalo 93 mladých skokanů a skokanek z České republiky a Polska. Ceny a poháry nejlepším závodníkům předali na vyhlášení Technický delegát Svaz lyžařů ČR – Mistr světa FIS z roku 1987 Jiří Parma st. a ředitel závodu Bc. Roman LASOTA.

V kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (*2005 a 2006) zvítězil na menším můstku K = 25 m v konkurenci 23 startujících Filip KŘENEK z TJ Rožnov p.R. ziskem 158,8 bodů za dva shodné skoky dlouhé 20,5 metrů před 2. Jiřím DOHNALEM z TJ Sokol Kozlovice (155,4 b., 19,5+21 m) a 3. Danielem ŠKARKOU z TJ Rožnov p.R. (141,9 b., 17,5p+20,5 m) .

Dále se pak umístili 4. Daniel SVOBODA z TJ Frenštát p.R. (141,4 b., 20+20,5p m), 5. Štěpán KYSEL z TJ Sokol Kozlovice (137,6 b., 17,5+19,5 m), 6. Martin SLAVÍK ze Ski Klubu Harrachov (137,0 b., 18,5+19 m) a jeho oddílový kolega 7. Josef SLAVÍK (136,6 b., 18+19 m), 8. Jan VAMBERA z SKL Nové Město n.M. (132,9 b., 17,5+18 m), 9. Matěj ŠIKOLA z SK Ještěd Liberec (132,6 b., 18,5+18,5 m), 10. Ondřej VAIGL z TJ Rožnov p.R. (121,9 b., 16+19,5 m) a nejlepší ze startujících děvčat 11. Šárka SLAVÍKOVÁ ze Ski Klubu Harrachov (121,2 b., 16+18m).

V kategorii mladších žáků Ž 11+12 (*2003 a 2004) zvítězil na stejném můstku K = 25 m v konkurenci 29 startujících Polák Robert RYŠ z LSK Olimpia Goleszow ziskem 220,6 bodů za skoky dlouhé 24,5 a 25 metrů. S nepatrnou ztrátou 0,3 bodu obsadil 2. místo Jiří KONVALINKA ze Ski Klubu Harrachov (220,3 b., 24+24,5 m) před 3. Petrem VAVERKOU z TJ Frenštát p.R. (216,9 b., 23,5+24,5 m).

4. místo obsadil Daniel SLÁMA z JKL Desná (214,4 b., 23,5+24,5 m) před svým oddílovým kolegou 5. Davidem PEŠTOU (199,0 b., 24+23,5 m) a 6. Michal MARTYNEK z LSK Olimpia Goleszów (187,9 b., 17,5+17,5 m). Nejlepší ze startujících děvčat byla 7. Tereza KOLDOVSKÁ z JKL Desná (166 b., 15,5+16,5 m).

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (*2001 a 2002) zvítězil můstku K = 42 m v konkurenci 34 startujícíchmi Radek RYDL ze Ski Klubu Harrachov ziskem 230,0 bodů za skoky dlouhé 41 a 41,5 metrů před svým kolegou 2. Petrem ŠABLATUROU (221,1 b., 40,5+40 m) a 3. Lukášem KOHLBERGEREM z JKL Desná (217,9 b., 39+40,5 m).

Čtvrté místo obsadil Polák Jakub HARAT z LKS Klimczok Bystra (209,3 b., 40+39 m), 5. Polák Mateusz MALYJUREK z KS WISLA ve Wisle (228,9 b., 42+44m), před dvěma svými oddílovými kolegy 5. Radek SELCER (221 b., 41+43 m), 6. Polák Karol NIEMCZYK z LKS Klimczok Bystra (207,1 b., 39,5+38,5 m) 7. Polák Patryk HUTYRA z LKS Sokól Szczyrk (206,1 b., 41,5+41,5p m). Nejlepší ze startujících dívek byla tentokrát 9. Polka Anna TWARDOSZ z PKS Olimpijczyk Gilowice (202,5 b., 37,5+40 m), z Češek pak 11. Štěpánka PTÁČKOVÁ z JKL Desná (199,2 b., 38+35,5 m) a 14. Klára KUBEČKOVÁ z TJ Frenštát p.R. (187,0 b., 40p+37,5 m).

V kategorii Dorostenců (*1999 a 2000) zvítězil v konkurenci 20 startujících na můstku K 42 m Robert SZYMECZEK z TJ TŽ Třinec ziskem 240,7 bodů za dva nejdelší skoky v obou soutěžních kolech dlouhé 44 a 42 metrů se 17-bodovým náskokem před 2. Jakubem DRBOHLAVEM z SK Ještěd Liberec (223,7 b., 39,5+41,5 m) a 3. Polákem Kacperem KONIOREM z LKS Klimczok Bystra (221,0 b., 39,5+40,5 m).

Za dvěma Poláky 4. Piotrem KUDZIOU z LKS Klimczok Bystra (217,1 b., 40,5+37,5 m) a 5. Bartoszem CZYŽEM z KS WISLA ve Wisle (215,4 b., 39+40,5 m) obsadil 6. místo Sebastian KELLERMANN z TJ Frenštát p.R. (211,3 b., 39,5+39,5 m) před svým oddílovým kolegou 7. Benediktem HOLUBEM (209,4 b., 38,5+38,5 m).

Dále pak 11. Vojtěch MATĚJKA (203,3 b., 37,5+39 m), 12. Paweł WĄSEK z KS WISLA ve Wisle (200,7 b., 38+40,5 m) 13. Marcel VYVIAL z TJ Frenštát p.R. (193,2 b., 39+39,5), 14. Roman JANIK z TJ TŽ Třinec (192,3 b., 38+36 m) a 15. Robert ŠUPOLA z TJ Rožnov p.R. (185,4 b., 36,5+35,5 m). Nejlepší ze startujících dívek Simona WEINLICHOVÁ z SK Ještěd Liberec (138,0 b., 24+33,5p m) obsadila 18. místo.

[filename=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014-9-10.pdf] [filesize=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014-9-10.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014-9-10.pdf]

[filename=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_11-12.pdf] [filesize=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_11-12.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_11-12.pdf]

[filename=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_13-14.pdf] [filesize=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_13-14.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_13-14.pdf]

[filename=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_dorost.pdf] [filesize=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_dorost.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.06.21_Nýdek_TOUR_2014_dorost.pdf]

Foto: Skokanský areál v Nýdku (autor: Ing. Jiří Sedláček)