Tři české triumfy v polském Goleszowě!

V sobotu 4. května 2013 v den státního svátku Polska uspořádal agilní polský lyžařský klub LKS Olimpia Goleszów ve svém areálu „Pod Grabowa“ na dvou renovovaných můstcích s umělou hmotou – K=17m (HS 19) a K=30m (HS 32) – skokanské závody dětí a mládeže, Nadzieje Beskidzkie – Mezinárodní memoriál Leopolda a Wladyslawa Tajner ve skoku na lyžích.

Startovalo 58 chlapců a děvčat ročníků narození 1999 až 2007 a 14 amatérů s veterány v kategorii OPEN z Polska a České republiky, která byla zastoupena žáky a žákyněmi z TJ Sokol Kozlovice a TJ Frenštát p. R.

V nejmladší kategorii chlapců ročníku 2004 a mladších zvítězil na můstku K=17 m Polák Mateusz CHRASCINA z pořádajícího LKS Olimpia Goleszów ziskem 171,1 bodů za skoky dlouhé 14 a 13 metrů před svými krajany 2. Tadeuszem DEMULDEREM z KS Wisla Ustronianka (144,9 b., 11+12,5 m) a 3. Szymonem NIEMCZYKEM z LKS Olimpia Goleszów (132,2 b., 11,5+11 m). Čtvrté místo obsadil Lukáš MATUŠINSKI z TJ Sokol Kozlovice (131,1 b., (13p+11,5 m), jehož oddílový kolega Jakub JALŮVKA (107,2 b., 14m+11m) obsadil 6. místo.

V kategorii chlapců ročníku 2003 zvítězil na můstku K=17 m Petr VAVERKA z TJ Frenštát p. R. ziskem 217,8 bodů za skoky dlouhé 17 a 16 metrů před Poláky, 2. Robertem RYSEM z LKS Olimpia Goleszów (205,1 b., 16+16 m) a 3. Mateuszem PODGORSKIM z KS Wisła Ustronianka (196,9 b., 16+15 m).


Foto: Vyhlášení vítězů ročníku 2003

V kategorii chlapců ročníku 2002 zvítězil na můstku K=17 m David TABACH z TJ Sokol Kozlovice ziskem 227,8 bodů za skoky dlouhé 17,5 a 18 metrů před polskými soupeři 2. Wiktorem FICKOWSKIM z LZS Sokól Szczyrk (223,8 b., 17,5+18 m) a 3. Bartlomiejem KLIMOWSKIM z PKS Olimpijczyk Gilowice (220,9 b., 16,5+17 m). V konkurenci 9 startujících obsadil 6. místo Josef BRODSKÝ z TJ Frenštát p. R. (209,3 b., 16,5+16,5 m).


Foto: Vyhlášení vítězů ročníku 2002

V kategorii chlapců ročníku 2001 zvítězil na větším můstku K=30 m Polák Szymon JOJKO z KS Wisła Ustronianka ziskem 219,3 bodů za dva shodné skoky dlouhé 29,5 metrů před svým oddílovým kolegou 2. Mateuszem MAŁYJUREKEM (196,6 b., 27+28,5 m) a 3. Marcelem MATUŠINSKÝM z TJ Sokol Kozlovice (186,8 b., 27+27 m). V konkurenci 12 startujících se dále představili skokani TJ Frenštát p. R. 4. Radek SELCER (184,6 b., 26,5+26,5 m) a 11. Sabry JASIM (139,4 b., 22,5+22 m).


Foto: Vyhlášení vítězů ročníku 2001

Mezi děvčaty ročníku 2000 a mladších na můstku K=17 m vyhrála Klára KUBEČKOVÁ z TJ Frenštát p. R. ziskem 205,1 bodů za dva shodné skoky dlouhé 16 metrů před Polkami 2. Annou TWARDOSZ z PKS Olimpijczyk Gilowice (199,8 b., 14+16,5 m) a 3. Kingou RAJDA z LZS Sokól Szczyrk (191,8 b., 17m+16 m). V konkurenci 10 startujících se umístily další skokanky TJ Frenštát p. r., 6. Anežka ŠMAHLÍKOVÁ (164 b., 12,5+14 m) a 7. Eliška ŘEZNÍČKOVÁ (159,3 b., 13+12,5 m).


Foto: Vyhlášení vítězek ročníku 2000

V kategorii žáků ročníku 2000 zvítězil na můstku K=30 m Polák Piotr KUDZIA z LKS Klimczok Bystra ziskem 222,5 bodů za skoky dlouhé 30,5 a 29,5 metrů před českým skokanem – poprvé na stupních vítězů 2. Benediktem HOLUBEM z TJ Frenštát p. R. (199,7 b., 29+27 m) a jeho krajanem 3. Ondřejem KRPCEM z TJ Sokol Kozlovice (199,1 b., 28,5+27 m). V konkurenci 8 startujících se dále umístili závodníci TJ Frenštát p. R., 5. Sebastian KELLERMANN (182,5 b., 26+26,5 m) a 7. Patrik JULÍNEK (129,1 b., 22+21 m).


Foto: Vyhlášení vítězů ročníku 2000

V kategorii chlapců ročníku 1999 obsadili stupně vítězů na stejném můstku K=30 m Poláci. Zvítězil Paweł WĄSEK z KS Wisła Ustronianka ziskem 235 bodů za skoky dlouhé 31,5 a 31 metrů před svými oddílovými kolegy 2. Przemysławem KUSZELEM (196,1 b., 28,5+27 m) a 3. Bartoszem CZYŻEM (195 b., 28,5+26,5 m).

V kategorii OPEN zvítězil v konkurenci 14 startujících na stejném můstku K=30 m Polák Marek MATUSZNY z KS Wisła Ustronianka ziskem 211,3 bodů za skoky dlouhé 29 a 30 metrů před 2. Zbyňkem MIKESKOU z TJ Sokol Kozlovice (197,7 b., 27+29 m) a 3. Dawidem JURGOU z TKKF Dzikusy Łódź (187,9 b., 27,5+27 m).

Za účasti paní Heleny TAJNER, vdovy po Leopoldu Tajnerovi, a presidenta PZN pana Apoloniusze TAJNERA proběhlo na závěr slavnostní vyhlášení s tradičně krásnými poháry, diplomy a věcnými cenami pro všechny startující.

[filename=Kompletní_výsledky_ročníků_2001,_2000_a_1999.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_ročníků_2001,_2000_a_1999.pdf] Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_ročníků_2001,_2000_a_1999.pdf]
[filename=Kompletní_výsledky_ročníku_2003_a_děvčat.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_ročníku_2003_a_děvčat.pdf] Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_ročníku_2003_a_děvčat.pdf]
[filename=Kompletní_výsledky_ročníků_2002_a_2004.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_ročníků_2002_a_2004.pdf] Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_ročníků_2002_a_2004.pdf]
[filename=Kompletní_výsledky_kategorie_Open.pdf] [filesize=Kompletní_výsledky_kategorie_Open.pdf] Počet stažení: [downloads=Kompletní_výsledky_kategorie_Open.pdf]

Zdroj: sport.olza.pl
Hlavní foto: Můstek v Goleszowě (autoři fotografií: Ing. Jiří Sedláček, Petr Vaverka st.)