Triplat novým trenérem českých skokanek

České skokanky povede od olympijské sezony nový trenér. Jaroslava Šimka, který působil u týmu žen dva roky, vystřídá Slovinec Matjaž Triplat. Jeho hlavním úkolem bude tým zprofesionalizovat z hlediska přístupu a pracovat na snížení váhy děvčat. Asistentkou zůstane i po boku nového trenéra Kamila Rajdlová.

Matjaže Triplata se k nám povedlo přetáhnout a je to revoluce,“ uvedl Rostislav Jozífek, sportovní ředitel skokanského úseku lyžařského svazu. Triplat vedl od sezony 2009/2010 až do března 2013 slovinský tým žen, s nímž sklízel úspěchy. Pod jeho taktovkou dosáhla Katja Požun na 6. a 7. místo v celkovém hodnocení SP, Eva Logar se umístila čtvrtá a Maja Vtič pátá na MS v Oslo 2011. Neopomenutelné jsou také medaile jeho svěřenkyň z juniorských šampionátů.

Vzhledem k výčtu jeho úspěchů ve Slovinsku, budou na Triplata kladena velká očekávání směrem k Olympijským hrám v Soči 2014, kam by měla jet pětice českých reprezentantek. „Věřím, že nastanou profi časy a slibujeme si, že půjdeme rychle nahoru,“ řekl Rostislav Jozífek.

Zdroj: ceskatelevize.cz, vlastní
Foto: Matjaž Triplat (autor: Simona Horká)