Turné má zajištěný přísun sněhu

Pořadatelé 55. ročníku Turné čtyř můstků oznámili, že po Oberstdorfu je zajištěná technická příprava všech dalších tří můstků. V Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofenu by měl být dostatek umělého či přírodního sněhu včas.

„Na všech místech můžeme v následujících dnech vyprodukovat dost technického sněhu, nebo v případě nouze dovézt sníh přírodní,“ ujistil mluvčí vrcholné akce Ingo Jensen veřejnost v úterý. Stejně jako v Oberstdorfu se rozjíždějí sněžná děla i v Garmisch-Partenkirchenu. „Pokud to nebude stačit, také v Ga-Pa jsme připraveni importovat sníh z vysokohorských středisek,“ řekl Jensen. Třetí zastavení na Turné je rakouský Innsbruck, kde je přední starostí organizátorů také výroba sněhu. „Nyní je možné vyprodukovat dostatek sněhu, abychom mohli zajistit konání závodu,“ potvrdil slova Jensena místní šéf organizační komise Alfons Schranz. Nejinak znějí ohlasy z příprav z místa konání fnále Turné – z Bischofshofenu: „Máme ještě dva týdny času. Za takovou dobu bude sněhu víc než dost.“ Tradiční závěr Turné se letos na výslovné přání televizní společnosti nekoná 6., ale až 7. ledna.

Můstek v Ga-Pa zažije poslední závody
Ujištění organizátorů o zabezpečení závodů zvedl poptávku po vstupenkách na skokanskou akci na přelomu roku. V předprodejích se dřív vstupenky nedařilo prodávat už z prostého důvodu: němečtí skokané v sezóně zrovna dvakrát nezáří. „V předprodeji je už prodáno 20000 lístků na závod a kvalifikaci pro Oberstdorf a Ga-Pa. Je to ohromný úsěch na to, že Němci pravděpodobně o vítězství bojovat nebudou,“ uvažuje organizační komise.
„Na Ga-Pa jsme prodali víc lístků než loni, hlavním tahákem je pravděpodobně důvod, že letošní závod bude derniérou pro stávající olympijský můstek, jenž bude po Turné stržen,“ vysvětluje Toni Guggemoos šéf řídícího týmu z Ga-Pa, „poslední skok na můstku si vychutná prominentní dřívější skokan.“ Jeho jméno ale tají.

Rakouské naděje jsou největší
Na rakouskou část Turné se lístky shání o něco hůř, i když je jich stále dostatek. Rakušané jsou totiž na Turné nažhavení tak jako už dlouho ne. Podporovat budou Gregora Schlierenzauera, který jim po dlouhé době přiváží naději, že nejvýš zavlaje nad stadionem v Bischofshofenu sedmého ledna rakouská vlajka.

foto: Logo Turné
zdroj: vierschanzetournee.org