V Innsbrucku postoupili Janda a Matura

Skokané na lyžích Jakub Janda a Jan Matura si zajistili ve středeční kvalifikaci účast ve čtvrtečním třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Obhájce celkového vítězství skočil v kvalifikačním kole 113 metrů a obsadil dělenou devětadvacátou pozici. V prvním kole závodu bude Janda soupeřit ve dvojici s Italem Sebastianem Colloredem, šestačtyřicátého Maturu čeká Rakušan Manuel Fettner.

Smůlu měl talentovaný Roman Koudelka, který skočil 103,5 metru a obsadil první nepostupovou jednapadesátou pozici se ztrátou jediné desetiny bodu. Na chvíli se dokonce ocitl ve startovní listině prvního kola, neboť jury diskvalifikovala Dmitrije Ipatova, ale ruského skokana po chvíli na 48. místo vrátila.

Při své premiéře na Turné tak bude Koudelka poprvé v hlavním závodu chybět. Poslednímu Čechovi Antonínu Hájkovi se kvalifikace nevydařila – skočil 99,5 metru a byl šestapadesátý.

Nejlepší byl Němec Michael Uhrmann, který doplachtil do vzdálenosti 125 metrů a dostal od poroty 124 bodů. Druhý skončil Polák Adam Malysz (123,5 metru) a třetí Thomas Morgenstern z Rakouska (122,5).

více (včetně výsledků) se dočtete na Sport.cz

Foto: areál v Innsbrucku (zdroj: Bergisel.info)