V Rožnově Lukáš Hlava před Jiřím Mazochem

V sobotu 19. srpna 2006 uspořádali rožnovští lyžaři na vloni zrekonstruovaném můstku K 70 m ve skokanském areálu „na Bučiskách“ pokrytém novou finskou umělou hmotou třetí Letní Republikové klasifikační závody mužů a dorostenců za účasti 64 skokanů a sdruženářů z ČR a Slovenska.

Ve 48. ročníku mezinárodních závodů ve skoku na lyžích, pořádaných v posledních letech o Pohár starosty města Rožnova p.R. zvítězil pod vedením šéftrenéra B-tymu ČR Slovince Matjaže Zupana československý reprezentant Lukáš Hlava z Dukly Liberec ziskem 251,3 bodů nejdelšími stylovými skoky 74 a 75 metrů. Vedl již po prvním kole před vítězem dorostenecké kategorie Jiřím Mazochem z TJ Frenštát p.R. (249,4 b., 74+74 m) a zaslouženě třetím Janem Vaculou z TJ Dukla Frenštát p.R. (248,6 b., 74+74 m). Čtvrté místo obsadil reprezentant A-týmu ČR Borek Sedlák z Dukly Liberec ( 247,9 b., 73,5+73,5 m) před svými oddílovými kolegy, kteří se podělili o 5. místo ziskem 138,3 bodů, Martinem Ciklem (73+71 m) a Michalem Doležalem (72+72 m).

Na 7. místě skončil Pavel Fizek z Dukly Frenštát p.R. (236,9 b., 73+71,5 m) před nejlepším ze startujících sdruženářů Dukly Liberec Patrikem Chlumem a Markem Kýpetěm z TJ Frenštát p.R. (231,2 b., 71+72,5 m). Desáté místo obsadil druhý dorostenec Čestmír Kožíšek z LSK Lomnice n.P. (229,9 b., 73+69 m) před vítězem ranní severské kombinace Alešem Vodseďálkem z Dukly Liberec, Petrem Ermisem z TJ Frenštát p.R., Davidem Jirotkou z Dukly Liberec, Jiřím Parmou z Dukly Frenštát p.R. a třetím dorostencem Vladimírem Struhárem z TJ Frenštát p.R. Nejlepší ze slovenských skokanů dorostenec Tomáš Zmoray z ŠK Kartík Banská Bystrica (198,4 b., 63+66,5 m) obsadil až 23. místo.

V Letním mezinárodním závodě severské kombinace složeném z pátečního 6,5 km běhu z Autocampingu Rožnov p.R. na Radhošť a sobotního dopoledního dvoukolového závodu ve skoku na K 70 vyhrál vítěz běžecké části Aleš Vodseďálek z Dukly Liberec (35:52,5 min) s 231,2 body před svými oddílovými kolegy Pavlem Churavým s 216 body a Tomášem Slavíkem se 188,8 body.

Mezi dorostenci zvítězil zásluhou nejlepšího běhu (37:42,8 minut) Robert Solanský z pořádající TJ Rožnov p.R. ziskem 136,6 bodů před Jakubem Votočkem z LSK Lomnice n.P. se 118 body a Janem Kozákem z SKL Nové Město n.M. se 74 body.