V Rožnově p. Radhoštěm zvítězil Jiří Mazoch

V sobotu 19. září 2009 uspořádali rožnovští lyžaři na zrekonstruovaném můstku K 70 m ve skokanském areálu „na Bučiskách“ pokrytém finskou umělou hmotou v rámci 51. ročníku Poháru starosty města Rožnova p.R. čtvrté Letní Republikové klasifikační závody mužů a juniorů pro rok 2009 za účasti 63 skokanů a sdruženářů z České republiky, Polska, Slovenska a Kazachstánu.

V mezinárodním závodě mužů a juniorů o „Pohár starosty města Rožnova p.R.“ bojovali o vítězství především reprezentanti ČR a Polska. Roli favorita potvrdil zlepšeným výkonem ve 2. kole reprezentant B-týmu ČR Jiří Mazoch z TJ Frenštát p.R., který zvítězil ziskem 249,7 bodů za skoky 73 a 75,5 metrů s náskokem 3,9 bodů před nejlepším z polských závodníků Wojciechem Gąsienica-Kotelnickim z TS Wisla Zakopane (245,8 b., 74,5+74,5 m) a jeho známým krajanem Tomislawem Tajnerem z AZS-AWF Katowice (238,6 b., 71+74,5 m).

Čtvrté místo obsadil člen juniorského týmu ČR Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov (230,5 b., 67+74,5 m), před sdruženářem 5. Miroslavem Daňkem z LSK Lomnice n.P. (227,4 b., 69+73 m) a 6. Robertem Kubáněm z TJ Frenštát p.R. (227,1 b., 69,5+73,5 m).

Za sedmým Polákem Marcinem Makou z TS Wisla Zakopane (224,6 b., 68,5+72 m) se umístila trojice závodníků Dukly Liberec v pořadí: 8. Petr Kutal (222 b., 67+73 m), 9. Radim Berka (220,6 b., 66+72 m) a 10. Lukáš Rypl (67+71,5 m).

Jiří Parma jun. z Dukly Frenštát p.R. (218,1 b., 67+71 m) obsadil 11. místo před vítězem závodu severské kombinace Alešem Vodseďálkem z Dukly Liberec (215,4 b., 69+68 m). Před čtrnácti dny ve Frenštátě p.R. dvakrát druhý Pavel Farkaš z Dukly Liberec (198,3 b., 65,5+66 m) obsadil až 18. místo před Kazašským závodníkem Antonem Kankenovem (197,3 b., 63,5+68 m).

V kontrolním závodě reprezentačního družstva žen ČR vedeného Jaroslavem Sakalou ze nejlépe prezentovala Michaela Doleželová z TJ Dukly Frenštát p.R. stylovými skoky za sedmdesátimetrovou hranici před svou oddílovou kolegyní Vladěnou Pustkovou a poprvé od zimního zranění startující Lucií Míkovou z SK Ještěd Liberec. Jen čtyřicetimetrovými skoky se představila nejmladší reprezentantka Natálie Dejmková z SK Ještěd Liberec.