V úvodu Turné nezaskáče jen Jan Matura

Tři čeští skokané na lyžích se v sobotu představí v úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Vedle Jakuba Jandy, který měl start předem jistý na základě svého postavení ve Světovém poháru, si účast v páteční kvalifikaci vybojovali i Roman Koudelka a Antonín Hájek. Neuspěl jen Jan Matura.

Úspěšná česká trojice má pro vyřazovací boje v prvním kole závodu přijatelné soupeře. Janda, jenž v seriálu obhajuje loňské vítězství spolu s Finem Janne Ahonenem, se utká s Kazachem Nikolajem Karpenkem. Sedmnáctiletý Koudelka nastoupí při své premiéře v elitní soutěži proti Tomu Hildemu z Norska. Nejtěžší protivník čeká Hájka, který svede souboj s Němcem Michaelem Uhrmannem, osmnáctým mužem průběžného pořadí SP. Sobotní závod začne v 15:30.

Nejlepší pokus dnes předvedl Nor Anders Jacobsen, který dolétl na značku 139 metrů a získal 149,7 bodu. Třináctý Janda v kvalifikaci skočil 127 metrů, jednatřicátý Koudelka předvedl pokus dlouhý 120,5 metru a Hájek na 33. místě zaznamenal o metr méně. Matura skočil 110 metrů a obsadil 56. pozici.