Ve Wisle se bude závodit i ve svátek

Skoky na lyžích jsou u našich východních sousedů tak populární, že bez nich nevydrží ani ve svátečním čase. V polské Wisle se proto již na 2. svátek vánoční bude skákat na můstku Malinka (HS 134) při tradičním Svátečním závodě. Na startu by se měla objevit kompletní domácí špička i skokané ze zahraničí.

[b]Účast ve Wisle potvrdil také David Ripper[/b]
Organizátoři počítají s účastí až 60 závodníků, mezi nimiž bude minimálně jeden z České republiky – David Ripper z klubu TJ TŽ Třinec. [i]„Pokud se jako již tradičně objeví na startu Češi, Slováci nebo Ukrajinci, dostane tento podnik punc mezinárodního závodu,“[/i] prohlásil místopředseda polského lyžařského svazu (PZN) Andrzej Wasowicz.

Jestliže se fanoušci rozhodnou fandit přímo pod můstkem, vstupenka na stání je vyjde na 10 zlotých. K sezení jsou pak lístky za dvojnásobek ceny a zakoupit oba druhy vstupného bude možné přímo na místě v den závodu. Ti, kdo si vánoční svátky užívají raději doma v rodinném kruhu, mají možnost sledovat klání na polských televizních stanicích TVP1 (bude vysílat jen druhé kolo závodu) a TVP Sport.

Trénink se 26. prosince rozjede na Malince v pravé poledne, o hodinu později je naplánován start samotného klání.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Wisla, můstek Malinka (autor: Sabina Línová)