Veronika Jenčová: „Když se tam nechytnu, tak pak není šance.“

Při Letní Grand Prix ve Wisle se nám podařilo vyzpovídat českou reprezentantku Veroniku Jenčovou a přepis celého rozhovoru vám právě přinášíme.

[b] Jak bys zhodnotila tvůj včerejší pokus v kvalifikaci?[/b]
Svůj pokus bych zhodnotila negativně. Byli jsme tu minulý týden na soustředění a neskákala jsem o moc lépe. Teď se k tomu sešla i hodně nízká lavička a velmi špatný vítr jsem zrovna chytla. Bylo to hodně těžké.

[b]Říkáš, že už máte na tomto můstku hodně tréninkových skoků za sebou? [/b]
Ano, byli jsme tu 4 dny, takže tu máme nějakých 25 skoků určitě.

[b]Co by bylo ještě potřeba doladit do neděle, abys zvládla postoupit z kvalifikace? [/b]
Já mám celkově problém tady, je tu trochu zvláštní nájezd, pro mě dost specifický. Takže stabilizovat nájezd a ten odraz překopat, takže teď děláme hodně techniku, abychom to navnímali. Mám na to jeden skok, tak tam zkusím něco vymyslet.

[b]Je to velký rozdíl skákat na velkým můstku oproti střednímu? V čem nejvíc? V nájezdové rychlosti nebo letu? [/b]
Tady zrovna tenhle můstek je dost malá K120. Na to, jakou jezdím lavičku, tak touhle rychlostí jezdím i na malým, takže to není moc velký rozdíl. Akorát se tu létá dál a je tu obrovský buben, takže je to velmi těžké, není tu moc výška nad ním a když se tam nechytnu, tak pak není šance.

[b]Co říkáš na svou dosavadní přípravu? [/b]
Dosavadní příprava je dostačující, už jsme byli na hodně můstcích, dost jsme potrénovali a ještě je toho hodně v plánu. Takže si myslím, že se to ještě do zimy dost zlepší.

[b]Především v Planici hádám, nebo ještě někde jinde? [/b]
V Planici jsme byli týden, taky jsme byli ve Szczyrku, ve Frenštátu týden a pak tady ve Wisle.

[b]Můstky ve Frenštátu fungují, to je dobrá zpráva ne? [/b]
Jo určitě je to skvělá zpráva. (úsměv)

[b]Po minulé sezóně skončil u týmu asistent trenéra Pavel Věchet, kterého nahradil Zdeněk Žídek. Jak tu změnu vnímáš? [/b]
Je to změna trochu v atmosféře. Zdeněk Žídek je velmi pozitivní člověk, co dokáže vtipkovat, má také nové názory, takže je to zase něco nového, určitě se tam najde hodně pozitiv.

[b]Podepsal se třeba na náladě v týmu odchod Zdenky Pešatové do sportovního důchodu?[/b]
Zdeňka nám říkala už v zimě, že nejspíš bude chtít končit. Bude nám chybět, byl to taky člověk, co doplňoval tu atmosféru. Ale určitě se někdy uvidíme a pořádně se rozloučíme.

[b]Psychická podpora je určitě důležitá. Jak jsi zvládala školu přes pandemii? [/b]
Nebylo to tak hrozné skrz tu distanční výuku, dostávala jsem stejný materiály, jako dostávali všichni okolo. Takže to bylo dobrý, ale nestíhala jsem moc testy, když byly v nějaký časy, co byly třeba tréninky nebo závody. Takže jsem měla hodně fofr na konci roku, ale všechno jsem zvládla.

[b]Taky bych se ještě zeptal na důvod, proč tu nezávodí Karolína Indráčková a Štěpánka Ptáčková? Trénují někde jinde? [/b]
Štěpánka Ptáčková byla na operaci teď s kolenem, měla prasklý meniskus. To se jí stalo už v zimě, tehdy jí řekli, že to není na operaci a byla nakonec teď. Nevím přesně to zranění Karolíny Indráčkové, ale něco se jí natrhlo u třísla, nejsem si přesně jistá co. Ale už příští týden bude trénovat.

[b]Tak to rád slyším. Na závěr se zeptám, jaké si dáváš cíle do olympijské sezóny? Máš nějaké ambice, nebo za čím půjdeš? [/b]
Určitě ty postupy kvalifikace už bych chtěla zařadit (smích). Takhle mě to nebaví. Mistrovství světa juniorů je zase určitě cíl. Zatím jsem nominovaná na olympiádu, ale pořád je tam šance, že se to může všechno změnit. Takže si hlavně vyskákat ty body a skákat na sebe dobře.

[b]Já ti děkuji za rozhovor, přeji hodně štěstí, ať si splníš ty cíle, ať se na olympiádu dostaneš a třeba tam postoupíš do závodu nebo do druhého kola. [/b]
Děkuji moc.

[i] [b] Foto: Veronika Jenčová [/b] (autor: Jan Štěrba) [/i]