Vicemistr Ukrajiny Mazurčuk narukoval do armády

Ještě před týdnem se vracel z Vorochty do rodného Kremence jako dvojnásobný stříbrný medailista z národního šampionátu ve skocích na lyžích a mistr v severské kombinaci. Myšlenkami už byl na Světovém poháru v Lahti, osud však rozhodl jinak. Třiadvacetiletý sdruženář Dmytro Mazurčuk oznámil svůj nástup k vojenské obraně vlasti. V současné době tak slouží v Národní gardě Ukrajiny v Ternopilu.

Na nedávných olympijských hrách v Pekingu se rozhodně neztratil. Mezi sdruženáři bral 32., respektive 36. místo. Dříve v této sezóně získal svůj premiérový bod ve Světovém poháru a ve své zemi je jedním z nejlepších také mezi skokany specialisty. V severské kombinaci na domácím šampionátu nenašel přemožitele a slavil očekávané zlato. Ve skocích na lyžích pak vybojoval dvě stříbra.

V posledních dnech se však jeho život dramaticky změnil. Proti barbarské agresi Ruské federace, která vojensky napadla jeho vlast, bojuje v Ternopilu mj. společně s biatlonovým mistrem světa, Dmytrem Pidručnym. Do války se zapojila také olympijská vítězka Julia Džima či bývalý profesionální tenista, Serhij Stachovskyj.

Foto: Dmytro Mazurčuk (autor: Tadeusz Mieczyński)
Zdroj: www.skijumping.pl