Vítězové 4kinderschanzentourne v Innsbrucku

O tom, jak bylo úspěšné vystoupení našeho žákovského reprezentačního družstva ve skoku na lyžích, jsme se mohli přesvědčit v závěru minulého týdne, ve dnech 3. – 4.1. 2008, kdy rakouská agentura OMV uskutečnila setkání celkových vítězů 4kinderschanzentourne.

4schanzentourne je obdoba T4M (turné čtyř můstků) pro kategorii do 11 let. Turné se odehrávalo v červnu na rakouské části v Hinzenbachu a Bischofshofenu a v září na německé straně v Reit in Winklu, finále se pak uskutečnilo v německém Berchtesgadenu. Celkově se turné zúčastnilo 181 závodníků z Německa, Rakouska, ČR a Rumunska. Ze sedmi možných sklidila česká reprezentace pět vítězství.


Foto: Z leva L.Daněk, N.Dejmková, M.Innauer, O.Krpec, T.Portyk, F.Holík, T.Morgenstern, A.Pointner

Výsledky:
Kinder 7 Krpec Ondřej CZE
Kinder 8 Rechner Thomas AUT
Kinder 9 Holík František CZE
Kinder 10 Daněk Lukáš CZE
Kinder 11 Portyk Tomáš CZE
Madchen I Huber Julia AUT
Madchen II Dejmková Natálka CZE


Foto: A.Kofler s Lukášem, Natákou a Ondrou

V rámci pozvání na závody T4M bylo i přivítání a gratulace od reprezentace rakouských skokanů na lyžích, se kterými naši závodníci poseděli přibližně dvě hodiny. Setkání s těmito, v této době nejlepšími závodníky světa, bylo pro naše mladé skokany velkým zážitkem.


Foto: T.Rechner, Natálka, Franta a G.Schlierenzauer

Jediným zklamáním setkání mladých nadějí byly špatné klimatické podmínky při závodu T4M (velmi silný vítr), pro které byl tento závod zrušen a tak naši nejlepší neměli možnost vidět skokanskou špičku na vlastní oči.

Autor: Pavel Věchet – Liberec