Výbor přehodnotí zákaz ženského skoku

Olympijští šéfové musí přehodnotit zákaz účasti ženského skoku na lyžích ve Vancouveru. Přinášíme přepis The Province publikovaný v neděli 6. ledna 2008 na stránkách canada.com.

Není žádný přesvědčivý důvod, proč by nemělo být ženám povoleno zúčastnit se v roce 2010 olympijského závodu ve Vancouveru.

Zákazem účasti ženského skoku na lyžích ve Vancouveru, pro který má Mezinárodní olympijský výbor jen ty nejchabější výmluvy, se riskuje, že na olympijské hry dopadne černý stín za nehoráznou diskriminaci pohlaví.

Upřímně, na vině není pouze Mezinárodní olympijský výbor. Kvůli otálení s předpisy ve skoku na lyžích, je na vině i Mezinárodní lyžařská federace. Pouze v roce 2006 se nakonec federace rozhodla, že zahrne ženský skokanský závod do mistrovství světa, které hostí v příštím roce Česká republika.

Taková událost je bezpodmínečně nutná pro to, aby se ženský skok na lyžích přiblížil olympijským hrám. Nepochybně zbývá už jen málo času.

Ale s tak důležitým principem, který je v sázce, je čas zničit byrokracii. Mezinárodní olympijský výbor stále odolává tlaku od pořadatelů ZOH ve Vancouveru, aby přehodnotili své rozhodnutí z roku 2006, že ženský skok do ZOH zahrnut nebude. A skokanky jsou bez sebe vzteky.

Tvrzení Mezinárodního olympijského výboru o tom, že skáče jen pár závodnic z pár zemí je tak nepřesvědčivé.

Nový skokanský můstek ve Whistler Olympic Park v Callahan Valley bude tenhle víkend hostit ženský skokanský závod a bezesporu tam proběhnou nevybíravé kritiky závodnic.

Bylo by to patřičně skvělé vítězství slavit v roce 2010 pád poslední bariéry v rovnoprávnosti pohlaví v olympijské soutěži.

Klikni zde pro originální zprávu: original story
Překlad: Tereza Honzů – skoky.net
Avízo: Pavel Mikeska
Foto: Ženy v Park City (autor: PaM)