Vylétne Koudelka mezi hvězdy?

Nová sezona, nové výzvy, nová hvězda? Roman Koudelka vstoupí do dalšího ročníku světového poháru s velkým očekáváním. Parádní léto, dobré zdraví a odhodlání. To vše by Romanovi mělo zařídit fajnovou skokanskou zimu.

Vždy vysvětluji, že jako komentátor nikomu nefandím a ani by to vlastně nebylo vhodné, přesto, kdyby to Romanovi skákalo daleko… Letní výsledky nelze přeceňovat, ale pod vedením staronového kouče Schallerta by to mohlo klapat. Český tým má na co navazovat.

Prim by opět mělo hrát dravé mládí. Do sezony vstoupí jako obhájce Kamil Stoch a bude i tentokrát největším kandidátem na vavříny. Společně se Stochem by se nahoře měli držet jeho kumpáni z polského týmu. Nicméně, podobně jako loni očekávám hodně vítězů jednotlivých závodů. Bude to vzrušující ročník, který nabídne velkou vyrovnanost a boj o každou desetinu a každý půlmetr.

K dalšímu zdokonalení by mělo dojít u nejen u Poláků, ale také Slovinců, ti budou hodně silní, lze očekávat nastoupený trend v čele s Peterem Prevcem. Velký triumf by po ukončení kariéry Martina Schmitta opět rádi Němci. Německé dravé mládí vstupuje do sezony s velkým očekáváním a především úspěch na Turné, ten Němce hodně láká. Mimochodem, Martin Schmitt, jedna z velkých skokanských postav a dvojnásobný vítěz SP, rozšíří v následující sezoně rodinu expertů Eurosportu. Diváci se tedy mohou těšit na jeho názory a postřehy.


Foto: Martin Schmitt (autor: Michaela Vondrášková)

Rakušané změnili trenéra a chtějí zpátky na výsluní. Vždyť loni byl nejlepší z nich – Schlierenzauer – až na šestém místě v hodnocení SP. Pod tlakem bude také vítěz Turné Thomas Diethart, od kterého se čeká, že bude celý rok nahoře. Sledovat rakouské výkony bude nepochybně mimořádně zajímavé.

Přeji každému, aby se u světového poháru i MS bavil i v této sezoně, věřím, že to bude báječná podívaná. Skokanský kolotoč odstartuje už 21. listopadu v německém Klingenthalu na HS 140. Můžeme se t­ěšit na tradiční „lichou“ sezonu. Ta nabízí světový šampionát a další lahůdky v čele s Turné čtyř můstků. Stačí zapnout Eurosport, který bude celou zimu u toho.

Hlavní foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)