Wank: „Rozhodně jsem na správné cestě.“

Podzim je sice v plném proudu, přesto pro skokanské fanoušky udělal definitivní tečku za letošním létem až včerejší finálový závod v Klingenthalu. Na nejvyšší pódiový stupínek posledního klání vystoupal Severin Freund a nechal za sebou Taku Takeuchiho a Thomase Morgensterna. Z celkového vítězství v letní Grand Prix se radoval Andreas Wank.

U včerejšího vítěze Severina Freunda převažuje spíše radost z návratu na můstky, než ze samotných výsledků: „Jsem více než spokojen s Hinzenbachem a Klingenthalem. Je to vážně skvělé znovu závodit. Výsledky vlastně nejsou tak důležité, ale samozřejmě je to skvělé, když se vrátíte a hned patříte mezi ty nejlepší,“ řekl Freund, který v dubnu prodělal operaci bederní páteře.

Japonec Taku Takeuchi zaznamenal po vítězství v Almaty další skvělý výsledek a dokázal tak, že japonský tým bývá v letní sezoně velmi silný. „Měl jsem opravdu dobrý skok ve finálovém kole a bylo by skvělé, kdybych si zachoval tuhle formu do zimní sezony,“ doufá rodák z města Iiyama nedaleko Nagana.


Foto: Taku Takeuchi (autor: Vendula Bittnerová)

Na Freunda a Takeuchiho nestačil třetí Thomas Morgenstern, který však na bronzový stupínek dosáhl z třináctého místa po prvním kole. „Myslím si, že mohu být spokojen s posledním letním závodem. Jsem hrdý, že se mohu domů vrátit se třetím místem. Teď se těším na další tréninky a zimní sezonu,“ prozradil Morgenstern.

Těsně pod stupni vítězů včera zakotvil polský objev léta Maciej Kot. Ten si postěžoval na podmínky ve včerejším klání: „Podmínky dnes nebyly stejné, je třeba to říct jasně, jednou foukalo zepředu, jednou zezadu, celou dobu se to točilo. Byly to takové díry ve vzduchu, vír, a kompenzační body neodrážely to, co se dělo na můstku,“ vysvětloval Kot. „Já jsem v tom finálovém skoku ze sebe dal vše a i kdybych věděl před skokem, že mi bude chybět půl bodu, stejně bych neudělal nic jinak,“ dodal nejlepší polský skokan léta.


Foto: Maciej Kot (autor: Pavel Mikeska)

Králem letní sezony se stal Andreas Wank, který tak po dlouhých třinácti letech „zapíchnul“ německou vlajku na pomyslný vrchol letní Grand Prix. Před ním to dokázal legendární Sven Hannawald. „Právě teď se cítím dobře, ale léto je jen přestupní stanice k zimě. Ale rozhodně jsem na správné cestě,“ řekl výstižně a odhodlaně Wank.

Zdroj: berkutschi.com, skijumping.pl
Hlavní foto: Andreas Wank (autor: Vendula Bittnerová)