Wisla možná v budoucnu nahradí Zakopane

Původně měl můstek jménem Adam Malysz ve Wisle sloužit jen k zaškolování mladých skokanů, ale začaly se zde konat různé akce, jako je polské mistrovství nebo Kontinentální pohár.

Mnoho fanoušků a závodníků bylo zklamáno tím, že se LGP nebude konat v Zakopanem, ale na Wisle. Nakonec se po závodě všichni shodli na tom, že se závod povedl a atmosféra byla výborná. Také ředitel závodu Walter Hofer byl spokojen. Měl jen jednu výhradu. Týkala se silnic do Wisly, které nejsou v nejlepším stavu.

Začaly se dokonce objevovat plány na pořádání Turné tří můstků v Polsku. Již v 80. letech se zde takové „turné“ skákalo na můstcích ve Szczyrku, Wisle a Zakopanem. Pokud se FIS a PNS dohodnou, mohlo by se turné skákat již příští rok. Uvažuje se i o zařazení Wisly do Světového poháru v roce 2012. Nahradila by tedy závody v Zakopanem.

Polsko má velký potenciál, aby se tyto akce pořádali u nich. Mají jedny z nejlepších a nejmodernějších můstků na světě. Nehledě na to, že Adam Malysz má velmi dobré následovníky jako je Kamil Stoch nebo Dawid Kubacki.

Zdroj: skoki.pl
Foto: Můstek ve Wisle (zdroj: skijumping.pl)