Ylianttila bude spolupracovat s fin. týmem

Finský lyžařský svaz oznámil na svých internetových stránkách, že Kari Ylianttila začne brzy spolupracovat s finským svazem. Ylianttila, který byl trenérem Finska v letech 1987-1994 a později pracoval s týmy z USA a Japonska, bude šéfem týmu pro skoky na lyžích a severskou kombinaci.

Bývalý trenér, nyní vedoucí týmu
„Když jsem dostal tento návrh, nemohl jsem se dočkat, až začnou pracovat. Je to zajímavá nabídka, protože projekt Finnjumping je teprve v počáteční fázi. Mým hlavním úkolem je ulehčit trenérovi od toho, co není přímo spojené s tréninkem, tak aby se mohl plně soustředit na práci s týmem,“ řekl na tiskové konferenci v Rovaniemi Ylianttila, který bude součástí týmu na nejvýznamnějších akcích jako Turné čtyř můstků či Mistrovství světa. 57tiletý Ylianttila se bude rovněž zajímat o výzkum a vývoj, a bude také koordinátorem tréninkových středisek.

Trenér finského „A“ týmu Pekka Niemelae je z navázání spolupráce nadšený. „Je skvělé mít v týmu jednoho z nejzkušenějších trenérů skoků, a to mi dává možnost soustředit se více na tréninky a také potřeby týmu. Je to výborné řešení,“ řekl Niemelae.

Další zástupce severské kombinace do skokanského SP
Niemelae také oznámil, že se bývalý sdruženář, Anssi Koivuranta, připojí k reprezentačnímu týmu, v němž se představí také – Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Harri Olli, Olli Muotka, Kalle Keituri, Janne Happonen, a Ville Larinto. Nominace je výsledkem úspěšných vystoupení na tréninkách a na testování v Jyvaeskylae.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Kari Ylianttila (zdroj: skijumping.pl)