Žádný Malysz, žádní diváci?

I přesto, že se Lotos Tour v Polsku (ve Wisle, Szczyrku a Zakopanem), která zahájí letní Grand Prix, zúčastní všichni závodníci ze skokanské elity, zájem o lístky je stále podstatně menší oproti minulým rokům. Důvod? Adam Malysz ukončil kariéru, a tak organizátoři ve Wisle prodali zatím pouze pár stovek lístků.

Kromě absence Malysze by dalším důvodem nízké prodejnosti mohla být i vyšší cena. Pokud chcete vidět závod ve Wisle, za vstupenku na sezení zaplatíte 70 zlotých (cca 420 Kč) a na stání 40 zlotých (cca 240 Kč). Stejnou cenu zaplatíte i ve Szczyrku, kam LGP zavítá hned po Wisle. I na tyto závody je zájem o lístky omezený.

„Vstupenky se prodávají opravdu špatně. Nevím, co v takovéto situaci dělat, protože bychom nemuseli být schopní naplnit rozpočet akce. Doufali jsme, že se prodá aspoň polovina z toho množství, které se prodalo loni. Doposud jsme prodali asi 500 lístků,“ potvrzuje situaci Andrzej Wąsowicz, zástupce vedoucího polského Svazu lyžařů pro polský Fakt.

Ve zvýšení zájmu o lístky doufá také Jacek Kufel z Turistického informačního centra ve Szczyrku. Naděje vkládají v úspěch polské skokanské družiny v prvním klání, který by mohl v Polsku zvýšit zájem o další dva závody Lotos Tour.

Zdroj: skijumping-news.com
Foto: Můstek v Zakopanem (autor: Michaela Vondrášková)