Závody v Hakubě pouze na Eurosport Playeru

Letošní léto zkrátka nepřeje příznivcům skoků na lyžích. Již minulé dva závody seriálu Grand Prix z Courchevelu a Einsiedelnu byly přenášeny pouze ze záznamu. Dalo by se navíc polemizovat, zda závody s tamější kvalitou přenosu mají v televizi vůbec své místo. Úspěchem totiž bylo, když se režisérovi přenosu podařilo skokany „zachytit“ při dopadu. Bohužel, tato situace se s příštími závody v Hakubě, konanými 29. a 30. srpna, ani zdaleka nevylepší.

Přenosy se nevyplatí
I kvůli právě začínajícímu atletickému světovému šampionátu v Pekingu je příští víkend velmi nabitý. Nejinak tomu bude na Eurosportu, kde navíc díky cyklistické Vueltě mnoho času na skoky na lyžích nezbývá. Jak říká komentátor německého Eurosportu DirkThiele, přenosy z Hakuby se při této kolizi nevyplatí i z ohledem na podstatně nižší sledovanost letního skokanského zápolení. Přenosy z dalších letních štací by ovšem neměly být ohroženy. Oproti minulým závodům, které mezinárodní verze Eurosportu přenášela na druhém kanále, se toto omezení týká všech jazykových mutací, a tudíž se nedá počítat ani se streamy na internetu.

Světlo na konci tunelu?
Byla by ale škoda nevyužít produkovaného signálu, situace proto rozhodně není beznadějná. Vždyť před dvěma lety, když Eurosport obdobně nepřenášel závody z Nižného Tagilu, se oficiální stream objevil přímo na portálu Berkutschi. V poslední době se navíc postupně rozšiřuje nabídka placeného internetového kanálu Eurosport Playeru a nyní je již potvrzeno, že oba závody budou prostřednictvím této služby živě k dispozici. Podobně tomu ostatně bylo také se závody v Courchevelu a Einsiedelnu. Pokud tedy máte Eurosport Player předplacený, určitě se vyplatí dostupnost těchto přenosů zkontrolovat. Sobotní závod začíná v 11:30 SELČ, nedělní klání odstartuje v noci ze soboty na neděli ve 3:00 SELČ.

Předplatné ale oproti případnému streamu na Berkutschi samozřejmě není zadarmo. Nejlevnější tarif je aktuálně 4,99 euro na měsíc. Pro fanoušky skoků na lyžích a zimních sportů obecně je to ale koupě velmi výhodná. Odkazy na obě výše zmíněné možnosti sledování přenosů jsou pro úplnost připojeny na konec článku. Český fanoušek v každém případě nemusí zoufat, vždyť v téměř shodném termínu (28. – 29. srpna) se ve Frenštátě pod Radhoštěm koná již čtvrtý ročník Memoriálu Jiřího Rašky, na který jste samozřejmě srdečně zváni!

Portál Berkutschi
Eurosport Player

AUTOR ČLÁNKU: JAN ŠTĚRBA

Foto: Můstky v Hakubě (zdroj: skijumping.pl)