Zlatý tým Japonska: „Jsme za to velmi rádi.“

Na středním můstku v Predazzu se včera v podvečer přepisovala skokanská historie. Do boje o medaile se zapojily smíšené týmy skokanek a skokanů. Klání to bylo bez jasného favorita, i když už letní část sezony napověděla, kdo by mohl pokukovat po cenných kovech. A tak se i stalo. Japonsko si z Itálie odváží zlato, Rakousko stříbro a bronz putuje do Německa.

Zlatý tým ve složení Yuki Ito, Daiki Ito, Sara Takanashi a Taku Takeuchi neměl v nedělním premiérovém závodě přemožitele. Solidní skoky papírově nejslabšího článku družstva Yuki Ito, výborné výkony mužské časti a nejdelší skok celé soutěže v podání Sary Takanashi vynesly japonské reprezentanty na nejvyšší pódiový stupínek. „Dnes jsme všichni čtyři skákali tak, jak nejlépe dovedeme. Myslím si, že právě proto jsme dosáhli tohoto výsledku. Jsme za to velmi rádi,“ pronesl Daiki Ito na tiskové konferenci.

Druhé stříbro si na konto připsal Gregor Schlierenzauer, včera společně s Thomasem Morgensternem, Jacqueline Seifriedsberger a Chiarou Hölzl. Právě výkon teprve patnáctileté rakouské skokanky mnohé překvapil, především ve druhém kole své kolegy podržela. „Jsem velmi spokojený s tím, jak se první týden MS vyvinul. Je to něco speciálního, vyhrát dvě medaile ve dvou závodech. Je to velmi dobrý pocit, když jste na pódiu a také víte, že je zde stále prostor pro zlepšení a skoky nebyly perfektní. Teď se těším na závod na velkém můstku. Vše co můžu říct k Chiaře je, že když se účastníte mistrovství poprvé v patnácti, vše je nové. Teď si jedeme do Cavalese pro naše medaile, bude to skvělé,“ těšil se Gregor Schlierenzauer.

Z bronzového kovu se mohou radovat skokané a skokanky Německa. „Dnes jsme měli vyrovnaný tým. Byli jsme schopni předvést vyrovnané skoky a to bylo rozhodující pro výsledek,“ řekla Carina Vogt. „Je to dobrý pocit, po tom co to včera bylo tak blízko. Bylo by to těžké být dnes znovu čtvrtý. Neměl jsem ponětí, jak se vedlo týmům přede mnou, když jsem skočil svůj poslední skok. Je to pro mne lepší, když to nevím,“ doplnil Carinu její kolega Severin Freund a oddechl si, že se stejně jako v individuálním klání neocitl těsně pod pódiem. Společně s nimi se z třetího místa těšili Ulrike Gräßler a Richard Freitag.

Zdroj: berkutschi.com, fiemme2013.com
Foto: Daiki Ito (autor: Michaela Vondrášková)