ZOHm: Na posledním tréninku vládli Peier a C. Prevc, návrat Poláška

Den před závodem družstev měli skokani poslední možnost, jak si osahat velký můstek v Čang-ťia-kchou. Toho využila celkem třicítka startujících včetně kvarteta Čechů, ze kterých měl volno pouze Roman Koudelka. Zajímavostí je nasazení kompletního čínského kvarteta pro soutěž družstev a také „osvobození“ Viktora Poláška, jenž si po pobytu v izolaci konečně také zaskákal.  Nejvíce se dařilo Killianu Peierovi a Cenemu Prevcovi, kteří si mezi sebou rozdělili triumfy v jednotlivých kolech.

Slovinsko-švýcarsko-norské čelo, Češi na svém

Na rozdíl od včerejších ideálních povětrnostních podmínek dnes na můstku řádil protivítr, jehož síla se poměrně značně měnila. V prvním kole i přes slabší větrnou podporu skočil nejlépe Killian Peier (127 m), jehož následovali Anže Lanišek (132,5 m) a Gregor Deschwanden (135 m). Druhá série pokusů dopadla nejlépe pro C. Prevce (134,5 m), za nímž se seřadili Robert Johansson (128,5 m) a Stephan Leyhe (131,5 m). Cene Prevc (132,5 m) triumfoval také v závěrečném tréninku opět před Johanssonem (135,5 m), třetí byl tentokrát Halvor Egner Granerud (129 m).

Celkově nejlepším z Čechů byl dnes Filip Sakala (124, 111,5 a 115 m), přičemž špatně si po dlouhé pauze nevedl ani Viktor Polášek (117,5, 121,5 a 117,5 m). České kvarteto pro závod doplní Čestmír Kožíšek (119, 109 a 113 m), nevyrovnané skoky dnes předvedl Radek Rýdl (120,5, 110,5 a 113 m).

Kompletní výsledky tréninku

O nominacích je jasno

Pro celky Německa, Slovinska, Japonska a Česka měl dnešní den také nominační náboj. Piuse Paschkeho dnes jasně předčil Stephan Leyhe, Cene Prevc si bezpečně poradil s Anže Laniškem – není tudíž překvapením, že Paschke a Lanišek mají zítra volno. Trénera Miyahiru ani dnes nepřesvědčil o své formě Daiki Ito a Radka Rýdla vystřídá po lepších tréninkových skocích Viktor Polášek. Zítra se tedy, po zřejmě vylobované účasti domácích, představí v závodě 11 týmů. To je nejhorší početní výsledek od her v Calgary (1988), kde také startovala jedenáctka reprezentací. Češi budou startovat ve složení Polášek, Kožíšek, Sakala a Koudelka a měli by si dle papírových předpokladů připsat první nepostupovou, tj. devátou, pozici. Uvidíme ale, zda závod opět neovlivní diskvalifikace… Hlavními favority budou Slovinci, o zlato však budou bojovat rovněž Norové, Němci a Rakušané. Pro Japonce a Poláky by byl úspěchem zisk jakéhokoliv cenného kovu, přičemž při ideální konstelaci by se do medailového boje mohli zapojit rovněž Rusové.

Startovní listina závodu týmů

Závod družstev odstartuje v již tradičních 12:00, neměnný je i start zkušební série (11:00). Všechna tři kola budou k vidění na Eurosport Playeru, závod budou živě přenášet Eurosport 1 a ČT Sport.

Foto: Viktor Polášek (autor: Jan Štěrba)