Zupan spokojen s výsledky svých svěřenců

Matjaz Zupan řekl na konferenci v Ljubljani, že je spokojen s výsledky svého týmu, ačkoliv začátek Letní GP byl pro Slovince těžký. „Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Přesto že jsme skákali dobře, nedařilo se nám dosahovat našich cílů.“

Ke konci Letní GP šly výsledky slovinského týmu nahoru, proto Zupan věří v nadcházející zimní sezónu. „Myslím, že jsme na dobré cestě a budeme se do začátku sezóny stále zlepšovat.“ Faktem ale je, že Slovinci budou mít během prvních závodů Světového poháru k dispozici jen čtyři skokany, což je pro Zupana negativním hlediskem. Bude pro něj těžší vytvořit silný tým.

Nejlepším slovinským skokanem v celkovém pořadí letošní Letní GP byl Peter Prevc, který byl na 23. místě. Zupan chválí především důslednost 18-ti letého skokana, kterou ukázal v létě. Také Prevc je spokojen se svými výkony. „Léto bylo úspěšné, i když jsem mohl být v první části ještě lepší. Druhá část už šla podle plánu. V tréninku i v závodech jsem měl dobré výkony a konečné pořadí bylo docela dobré,“ řekl Prevc, jehož nejlepším umístěním bylo deváté místo v Liberci.

Slovinský tým nyní pokračuje v přípravě na zimu s tréninkem v rakouském Villachu a v Ramsau.

Zdroj: fisskijumping.com
Foto: Peter Prevc (autor: Vendula Bittnerová)