Radek Rýdl po nepovedené páteční kvalifikaci

Jediným českým vyslancem je v mužské kategorii pro tento víkend Radek Rýdl. Čtvrteční a páteční program se mu nevyvedl, když v kvalifikaci byl od postupu po skoku 99,5 metru na hony vzdálen. Po svých výkonech netajil zklamání, které jsme se pokoušeli setřást v našem rozhovoru!

Radek Rýdl se zatím s Hochfirstchanze úplně nesžil: „Zatím ne, skáču na něm poprvé a skoky, které jsem předváděl na soustředění v Planici, tu zdaleka nepředvádím. Nejsem schopen si sednout do správného nájezdu a z toho to pak nejde.“, popsal své skokanské trable reprezentant Dukly Liberec. Můstek ve Schwarzwaldu má jako jeden z poslední i přírodní nájezdovou stopu, může mít vliv i to? „To si nemyslím, všichni mají podmínky stejné, problém je ve mně. Nejsem schopen předvést ty skoky, které jsem natrénoval v Planici,“ posteskl si 63. skokan páteční kvalifikace. Hlavní kámen úrazu nevidí Rýdl ani ve psychice: „Skoky jsem nepředvedl ani ve čtvrtek na tréninku, takže tam spíš problém nebude. Spíš nejsem schopen předvést ty dobré skoky do závodu. Kdybych to zvládl, myslím, že by to na postup určitě bylo.“

Radek Rýdl je v Neustadtu sám, jelikož zbytek reprezentačního A týmu startuje na Kontinentálním poháru ve Vikersundu. Výjimkou je Roman Koudelka, jenž se individuálně připravuje ve slovinské Planici. Nemrzí jediného českého závodníka startujícího mezi elitou absence českého družstva v sobotním závodě? „Trošku mě to mrzí, ale někteří skokani, a to včetně mě, na to prostě nemají formu. Takže asi nemá smysl tam startovat, každopádně svaz rozhodl, že sem s Kájou Indráčkovou pojedeme sami,“ okomentoval letošní olympionik.

Přechod na sníh si ale pochvaloval: „Zvládl jsem ho dobře, jak říkám, v Planici na prvním sněhu jsem skákal slušně, ale tady to nejsem schopen předvést a je to hrozný,“ krčí rameny 21letý český reprezentant. A jak stráví volný den? „Nijak (smích). Budu sedět na pokoji, koukat se na závody a podívám se na to, jak skáčou ostatní. Budu se soustředit na to, abych si v neděli správně sednul do nájezdového postavení. To je ve skokách vždycky – když něco nejde, tak to musí být už v nájezdu,“ zakončil Radek Rýdl, kterému pro neději přejeme, ať postup do závodu není jen vzdálenou metou!

Připomínáme rovněž naši existenčně důležitou sbírku pro záchranu webu, každý příspěvek nás k tomuto cíli přiblíží!

Foto: Radek Rýdl (autor: Sabine Link)