Antonín Hájek přijde o letní sezónu

„Letní sezóna nebude, jak to bude se zimní se teprve uvidí,“ sdělil telefonicky redakci skoky.net otec Antonína Hájka. Nejnadějnější český letec, který při úterní automobilové havárii utrpěl zranění, je podle pana Hájka stabilizovaný, na přání rodiny ale neuvedl žádné další podrobnosti.

Prozatím je Tonda v nemocnici, kdy bude propuštěn do domácího léčení však také není známo. Jisté je jen to, že český reprezentant přijde o letní přípravu a s největší pravděpodobností také o Grand Prix. Zatím se ani nedá určit, zda se „Hajčus“ zúčastní premiérových libereckých skoků na umělém povrchu, které se mají uskutečnit na začátku října jako závěr letní GP.

Vyhlídka na zimní Světový pohár už vypadá optimističtěji, ale i tady byl pan Hájek raději zdrženlivější, nechce předbíhat. Věřme ale, že se Tonda rychle uzdraví a do stopy se brzy vrátí. Na únorovém MSL v Oberstdorfu a během březnových letů v Planici totiž harrachovský rodák předvedl svůj talent pro létání a dvakrát notně posunul český rekord, čímž by se mohl stát jedním z adeptů na umístění v top desítce nové, letecké kategorii Světového poháru.

foto: Antonín Hájek (zdroj: PaM)