Antonín Hájek: Skoky už v nebližší době.

S napjetím se očekává návrat Antonína Hájka do skokanské stopy. A po více než osmi měsících lékaři konečně prohlásili: Skákání povoleno. Návrat na můstky se však okamžitě nerovná startu na závodech. Sám Tonda v rozhovoru pro skoky.net připustil, že přes vytrvalý trénink prozatím nedokáže odhadnou současnou formu a s místem v reprezentačním mužstvu pro domácí světový šampionát spíše nepočítá. Český letecký rekordman ale věří, že ač po mistrovství, jeho návrat bude úspěšný.

Jak je na tom tvé zdraví a současná forma?
Se zdravím nemám nejmenší problém. A samozřejmě se snažím, aby forma byla co nejlepší. Ale nevím, protože ještě neskáču.

Co oslabená noha?
Oslabení stále trochu je, avšak pořád se to zlepšuje. Myslím, že zanedlouho budu mít obě nohy stejně silné.

Probíhá ještě rehabilitace nebo čistě jen trénink?
Už delší dobu normálně trénuju. Posilovna, běhání, cvičení…

Jak tvůj trénink vypadá a pod kterým dozorem trénuješ?
Můj trénink vlastně vypadá stejně jako vždy předtím, jen si něco navíc dělám levou nohou. A pod kontrolou mě má pan Georgiev z Dukly Liberec. Jinak ale na trénink chodím většinou sám, nebo občas s přítelkyní Ivčou, která trénuje se mnou a pomáhá mi. (smích)

Kdy se tedy odehraje tvůj první skok od nehody?
Zrovna včera (pondělí) jsem byl v nemocnici na kontrole a primář mi dal svolení, že můžu skákat, takže plánuju skočit v nejbližší době.

Šest týdnů do MS – uvažuješ nad startem? Jeví se jako reálný?
Myslím, že to není příliš reálné..

Máš ale před sebou nějaký plán, kdy nastoupíš do závodů?
Nechci nic uspěchat. Závodit půjdu, až bude má forma taková, na jakou jsem byl zvyklý, nebo se jí bude blížit. V současné době myslím, že skočit můžu, ale ne tak, jak bych sám chtěl. I když u skoku člověk nikdy neví. Rozhodne můj stav není stoprocentní.

Bylo po návratu do tvrdého tréninkového programu něco obzvlášť obtížné, s čím jsi musel bojovat?
Ano, nejhorší bylo, že na začátku byla moje levá noha tak slabá, že jsem se na ni nemohl ani postavit, natož něco zvednout nebo se odrazit. Bylo to náročné na psychiku – nic pořádně nešlo, člověk začne pochybovat… Ale už je to za mnou. Samozřejmě také není příjemné přes půl roku jen trénovat a trénovat, aniž bych si mohl zazávodit, nebo aspoň skočit. Vždyť proto tenhle sport děláme. Ale věřím, že se to vrátí!

Všechny fanoušky skoku na lyžích zdraví Tonda Hájek.

Foto: Antonín Hájek (zdroj: skijumping.pl)