Antonína Hájka čeká poslední operace

Přesně před rokem vylétlo auto Antonína Hájka ze silnice a do povětří vylétly i plány na domácí mistrovství světa. Ale co bylo, bylo a český reprezentant se rok po nehodě aktivně připravuje na návrat na můstky. „V dubnu jsme začali převážně individuálním kondičním tréninkem na novou sezonu, který teď končí,“ napsal do e-mailu pro skoky.net. Na začátku května se Hájek ještě jednou položí na operační stůl, odbude krátkou rehabilitaci a vrhne naplno do přípravy.

„4. května jdu na poslední lehkou operaci, kdy mi budou vytaženy kovové části z pánve,“ prozradil Tonda. Právě tímto zákrokem lékaři uzavřou roční léčbu. „Po operaci následuje čtrnáct dní regenerace, která by byla tak jako tak, a pak už se pomalu půjde na můstky,“ odtajňuje plány dvaadvacetiletý Harrachovák.

„Věřím v úspěšnou sezonu.“

„Silově a kondičně na tom nejsem špatně,“ uvažuje. „Potřebuju trochu zapracovat na dynamice, ale myslím, že se to po pravidelném tréninku vrátí. Půl roku jsem pořádně netrénoval a skoro rok neskákal, tak to nebude hned, ale věřím, že to s kvalitním letním tréninkem přijde,“ zadoufal.

„Začnu zřejmě v B-týmu, ale asi budeme často trénovat a skákat spolu,“ pokračoval. Mrzkou skutečností je pro Antonína fakt, že polovina z bratrského dua Jiroutků odchází z Čech. „Je trochu škoda, že Kuba jde trénovat do Itálie, ale jeho rozhodnutí naprosto chápu. A slyšel jsem, že by měl začít trénovat Dodo, který bude určitě super,“ připomíná vstup bývalého reprezentanta Michala Doležala do trenérských kruhů.

„Na závěr zdravím všechny fanoušky skoku a už se moc a moc těším, až budu zase stát na můstku. Věřím, že sezona bude pro celý český tým úspěšná,“ uzavřel svůj mail Tonda, který se v létě postaví k prvním závodům po roce a půl. Naposledy táhl český tým v závodě družstev v Planici 15.března 2008, kdy přepisoval český letecký rekord.

Foto: Antonín Hájek (zdroj: miv)